Paylaşım

30 Büyük Kripto Para Birimine Aynı Anda Yatırım Yapılabilecek!


 

Kripto para birimlerinden yükseliş, farklı yatırım alternatiflerini de beraberinde getiriyor. Şimdi de 30 büyük kripto para birimine aynı anda yatırım yapılabilecek. İşte detaylar:

Kripto para dünyasının en uzun süreli fon sağlayıcılarından olan Cryto Asset Management şirketi, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Artık 30 büyük kripto para birimine aynı anda yatırım imkan sunduklarını duyurdu. CoinDesk’e yaptığı özel açıklamasında CAMCrypto30 isimli ürünü piyasaya sürdüğünden bahsetti.

Tıpkı bir borsa endeksi gibi kripto para endeksi yaratan Crypto Asset Management, 30 büyük sanal paranın piyasa değerini yansıtmak için tasarlanmış ürününü tanıttı.

Kripto Para Endeksi Oluşturuldu

Tim Enneking tarafından tanıtılan CAMCrypto30, özel tasarlanmış şifreleme yapısına sahip bir endeks olarak açıklandı. Bu endeks sayesinde 30 kripto para aynı anda takip edilebilecek.

CAMCrypto30 Tanıtıldı

Endekslerin yatırım avantajından bahseden şirket, başarılı olunması ile kripto para piyasasındaki hareketlerin tartışılması için yeni bir boyut kazandırmış olacaklarını söylüyor. Tıpkı hisse senedi endekslerinde olduğu gibi iyi bir referans nokta olarak görülebileceğini ifade ediyor.

Yatırımcıların portföyleri için de iyi alternatif olduğunu belirten Crypto Asset Management, endeks sayesinde kripto para performanslarını daha iyi analiz edebileceklerine dikkat çekiyor.

Kripto Para Piyasa Değerleri İzlenecek

CamCrypto30 için bir web sitesi yaratıldı ve isteyenlerin sitelerine ekleyebilmeleri için gerekli widgetler oluşturuldu.

CamCrypto30 Endeksi

Hisse senedi endekslerinden farklı olarak aylık güncelleneceği söylenen endeks, hızlı hareket eden kripto para birimlerinin daha iyi takip edilmesini sağlayacak. Aynı zamanda yatırımcıların, her biri farklı olan 3 ayrı fon sınıfına katılabileceklerini belirtti.

Şirket, CamCrypto30 dışında iki farklı fon sınıfından da bahsetti. Kısa vadeli işlemler için L-Class ve ticaret sınıfı olan T-Class fonlarının da müşterilerine sunulduğunu söyledi.

Endeks Dışında İki Fon Sınıfı Daha Var

Crypto Asset Management, yeni endeksi takip eden tüm L-Class hisse senetlerinin fonlar üzerinden % 2,5 oranında bir ücrete sahip olduğu biliniyor. Ama endeksin izlenmesinde herhangi bir isteğe bağlı yönetim olmadığı için ücretlendirmenin yapılmayacağı belirtiliyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın