Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%1,630’u Test Eden ABD Hazine Getirisi 1 Ayda %30 Arttı

ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine tahvilinin getirisi, bugün yüzde 1,630’a kadar çıktıktan sonra negatif bölgeye indi.
%1,630’u Test Eden ABD Hazine Getirisi 1 Ayda %30 Arttı

ABD’nin gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y), dün en son yüzde 1,613 seviyesinde işlem gördükten sonra seansa yatay başladı.

Açılıştan birkaç saat sonra yüzde 1,630’la 4 Haziran sonrası en yüksek seviyeyi test etti. Ardından yönünü aşağıya çevirerek negatif bölgeye indi.

TSİ 14.35’te yüzde 0,016 ekside işlem gören gösterge tahvil getirisi en düşük yüzde 1,597’ye geriledi.
ABD 10 Yıl Hazine Getiri
KAYNAK: MarketWatch

5 günde yüzde 7 değerlenen gösterge Hazine tahvili, bir ayda yüzde 31 artış kaydetti. 3 ayda yüzde 18’e yakın artarken yıl başından bu yana yüzde 68 arttı. Bir yıllık yükseliş ise yüzde 87’ye vardı.

Yükseliş, emtia fiyatlarındaki artışın büyümeye sekte vuracağına ve enflasyonu daha da yükselteceğine dair artan endişelerle yönlendirildi.

Piyasalar Fed’in bir sonraki adımlarına ilişkin daha fazla ipucu için yarın açıklanacak Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanaklarını ve ABD’nin enflasyon verilerini bekliyor.

Bununla birlikte FED’in gelecek ay daralmaya başlayacağı ve 2022 sonundan itibaren faiz yükselteceği yönünde görüşlerin şimdiden fiyatlandığı görülüyor.

Bugün ABD’nin veri cephesinde küçük işletme iyimserliği anket sonuçları yayımlandı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki NFIB Küçük İşletme İyimserlik Endeksi, Ağustos ayındaki 100,1 puandan Eylül ayında 99,1 puana geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum