Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

HSBC’nin “Al”dan “Tut”a Geçtiği Yapı Kredi Hisseleri %1,3 Zayıfladı

Türk bankacılık sektörünün yılın ikinci yarısında toparlanıp, karlılığa geçeceğini söyleyen HSBC, 5 banka için hedef fiyatlarını değiştirdi.
HSBC’nin “Al”dan “Tut”a Geçtiği Yapı Kredi Hisseleri %1,3 Zayıfladı

Yılın ikinci yarısından itibaren bankacılık sektörünün karlılığında toparlanma bekleyen HSBC, 5 Türk bankası için hedef fiyatlarını revize etti. Banka tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırımına gitmesinin etkilerine dikkat çekildi.

Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin ve faiz artışının yakın dönemde bankaların kar görümünde bozulma yaratacağı ancak ikinci yarıda düzelme olacağı aktarıldı.

Cihan Saraoğlu ve Anchit Rastogi analistleri tarafından kaleme alınan raporda, Türk bankaları için 2021 beklentisinin olumlu olduğu söylendi.

HSBC Akbank, Garanti ve İş Bankası için tavsiyelerinde değişikliğe gitmedi.

HSBC Bankacılık YorumuAkbank için “Al” tavsiyesi korunurken, hedef fiyat 6,75 TL’den 8,15 TL’ye yükseltildi. 11,90’dan 12,10 TL’ye çıkarılan Garanti Bankası için “Al” tavsiyesi, hedef fiyatı 7,55 TL’den 8,00 TL’ye yükseltilen İş Bankası tavsiyesi ise “Tut” olarak bırakıldı.

2021 yılının sonunda bankacılık sektörünün karlılığında %8 oranında artış olması bekleniyor. Yapılan açıklamada son dönemde yaşanan rallinin ardından, banka hisselerinin daha önemli konuma geldiği ifade edildi.

Bu arada BIST bankacılık endeksi saat 16:57 itibarıyla %1,65 ekside 1.543 puandan işlem görüyor. Günün ilk yarısında 1.506 puanla tarihi rekorunu kıran BIST 100 endeksi ise %1,02 ekside 1.480 puanda seyrediyor.

Raporda Yapı Kredi Bankası için “Al” olan yatırımcı tavsiyesinin, “Tut” olarak değiştirildiği açıklandı.
Yapı Kredi Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

1944 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Yapı Kredi Bankası, borsa kotunda YKBNK koduyla işlem görmekte. HSBC Türk bankalarına yönelik değerlendirmesinde, Yapı Kredi için daha önce 2,60 TL olan hedef fiyatını, 3,35 TL’ye çıkardı. Ancak tavsiye kararını “tut” durumuna indirdi.

Bankanın hisseleri önceki işlem gününde 3,07 liradan kapandıktan sonra, yeni güne 3,05’ten başladı. Gün içinde 3,04 – 3,02 arasında hareket etti. Şu dakikalarda ise %1,30 değer kaybıyla 3,03 liradan işlem görüyor.

Yıllık bazda yatırımcısına %26 getiri sağlayan Yapı Kredi hisselerinin 20 günlük ortalaması 3,03 TL oldu. 52 günlük ortalaması 2,82 olan banka hisselerinin haftalık en düşük ve en yüksek fiyat aralığı 3,00 – 3,17, aylık 2,83 – 3,20 TL oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum