Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yurt Dışından Şirket Alacağını Duyurdu! Hisseleri Rekor Kırdı

Hisse fiyatı 6 haftada 30 TL'den 96 TL'ye çıkan teknoloji şirketi, yeni şirket alımı ile ilgili KAP üzerinden açıklamada bulundu. İşe o şirket ve hisseleri...
Yurt Dışından Şirket Alacağını Duyurdu! Hisseleri Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mart ayıda halka arz olan şirketler arasında katılan teknoloji şirketi Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışından şirket alımına yönelik görüşmelere başladığını duyurdu.

Odine tarafından yapılan açıklamada satın alınacak şirketin ticari adının bu aşamada açıklanmasının uygun olmadığı not edildi.

Adı açıklanmayan şirketin Kıta Avrupası’nda yerleşik, 5G alanında hazır ürünlere sahip ve 5G için yeni ürünler geliştirmek üzere Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirdiği bildirildi.

Söz konusu şirketin paylarının bir kısmının veya tamamının alınması niyeti doğrultusunda; gerekli görüşmelere ve işlemlere başlanılmasına ilişkin mutabakat zaptının dün imzalandığı duyuruldu.

Odine Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (ODINE) şirket alım haberine olumlu tepki verdi. Haftanın son işlem gününe yükseliş seyrinde başlayan hisseler dün kapanışı 90,85 TL’den yaptıktan sonra bugün açılışta 95 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Saat 10.30’da 96,5 TL’ye yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Yükseliş seyrini devam ettiremeyen hisseler yazım sırasında 92,65 TL’den işlem gördü.

ODINE hisseleri aylık bazda yüzde 141,48, kazandırırken, günlük bazda yüzde 1,98 yükselişte. Hisseler 30 TL’den halka az olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın