Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Perakende Hissesinin 691 TL’ye Çıkması Bekleniyor!

Global Menkul, Migros Ticaret A.Ş hisseleri için hedef fiyatını açıklarken, AL tavsiyesinde bulundu. Detaylar haberde...
Perakende Hissesinin 691 TL’ye Çıkması Bekleniyor!
HABER GİRİŞ

Global Menkul Değerler A.Ş, toptan ve perakende ticaret sektöründe faaliyet gösteren Migros Ticaret A.Ş.’ye yönelik raporunu yayımladı. Migros’un yüksek faiz ortamında istikrarlı reel büyüme sunabilecek şirketler arasında öne çıktığı not edildi.

Söz konusu raporda Migros’un bilanço görünümündeki iyileşme dolayısıyla kısa süreli enflasyon risklerine karşı dirençli olmasının öngörüldüğü bildirildi.

Şirketin cazip bir yatırım teması sunduğunun belirtildiği raporda, 12 aylık hedef fiyatın 691,70 TL olduğu kaydedildi. Söz konusu hedef fiyatın yüzde 57 getiri potansiyeli sunduğu aktarıldı. ‘AL’ tavsiyesi verildi.

MGROS Global Menkul A.Ş
Kaynak: Global Menkul

Migros’un borçluluğunu azaltma politikası sonucunda 2023 sonu itibariyle 2,55 milyar TL net nakit pozisyonun bulunduğu not edildi.

Şirketin Temmuz 2023’te paketlenmiş gıda üretimi alanında faaliyet gösteren Gurmepack şirketinin yüzde 50 hissesini satın aldığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca raporda Migros’un 2014’den 2023 mağaza sayısını yüzde 13 büyüttüğü görüldü.

Enflasyon ve asgari ücret artışına bağlı personel giderlerindeki hızlı artışın marjlar üzerinde kısa vadede baskı oluşturmaya devam edebileceği vurgulandı. Ancak bu etkinin bu yıl geçen yıla göre hafifleyebileceği kayda geçti.

Sektöre yönelik yeni düzenlemelerin gelmesinin ana risk faktörü olarak düşünülebileceği not edildi.

MGROS Hisseleri Ne Durumda?

MGROS hisseleri güne artış seyrinde başladı. Dün kapanışı 441,50 TL’den yaptıktan sonra güne 446,50 TL’den başladı.

MGROS Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Günlük yüzde 0,68 artıda olan hisseler yıllık bazda yüzde 150 prim sağladı. Yılın ilk iki ayında yeşil mumları yakan hisseler Mart ayında bu performansı gösteremedi.

Yılın üçüncü ayını 415 TL’den kapatan hisseler, Nisan’da 460,5 TL’ye kadar yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın