Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 4 Gündür Tavan Olan Şirket Temettü “Yok” Dedi

Hisseleri 4 gündür tavan olan gayrimenkul şirketinden KAP üzerinden temettü açıklaması geldi. İşte o şirket ve duyurusu...
Hisseleri 4 Gündür Tavan Olan Şirket Temettü “Yok” Dedi
HABER GİRİŞ

Borsanın köklü şirketlerinden biri olan Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar dağıtım işlemleri hakkında açıklamada bulundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı faaliyetleri sonucu yasal kayıtlara göre oluşan zararın “Geçmiş Yıl Zararları” hesabında bırakılmasına ve bu konunun genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiği bildirildi.

Temettü ödemesinin yapılmayacağı not edildi.

Yeşil GYO Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (YGYO) incelendiğinde 4 gündür tavan yaptığı görüldü. 18 Nisan’da kapanışı 5,13 TL’den yapan hisseler 19 Nisan’da 5,64 TL’ye yükselerek tavan oldu.

Hisseler bu tavan serisini 25 Nisan’a taşıyarak kapanışı 7,5 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

Yıllık bazda yüzde 303,23 kazandıran hisseler, aylık bazda yüzde 28,87 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 47,93, prim kazandırdı. Mart ayında kırmızı mumları yakan hisseler Nisan’da kayda değer artış gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın