Yatırım yapmaya başla!

Wall Street Nvidia’nın Bitcoin’e Bağımlı Olmasından Korkuyor!

Bitcoin’e özel ekran kartı geliştirerek, akıl almaz bir kar elde eden Nvidia, Wall Street uzmanları tarafınca kripto paraya bağımlı olmamaları için uyarıldı!
Wall Street Nvidia’nın Bitcoin’e Bağımlı Olmasından Korkuyor!

Genellikle oyunculara yönelik grafik işlemcileri üreten teknoloji şirketi Nvidia, bu kez bitcoin madenciliğine özel bir grafik kartı geliştirmeye karar verdi. Bitcoinin yanı sıra ethereum ve zcash gibi alternatif dijital paralara olan ilginin artmasıyla birlikte, madencilere özel ekran kartı geliştiren Nvidia ve AMD ikilisi akıl almaz bir kara imza attılar.

Elbette ki bu durum Wall Street’teki uzmanların da dikkatlerini çekti. Ancak uzmanlar bu durumun şirketler için fazlasıyla riskli olduğunu dile getirdiler. Ayrıca bu iki teknoloji devinin hızlı yükselişlerini “gelip geçici” olarak değerlendiren Wall Street uzmanları, bitcoine bağımlı kalmamaları uyarısında da bulundular. İşte haberimizle ilgili bütün detaylar;

Nvidia, Beklentilerin Üzerinde Kar Elde Etti!

Nvidia, Beklentilerin Üzerinde Kar Elde Etti!Grafik işlemcisi üreten Nvidia, ikinci çeyrekte Wall Street analistlerinin beklediklerinden çok daha fazla satış ve gelir elde ettiklerini açıkladı. Nvidia bu yıl hisse fiyatını arttırmasa da %54’lük yükseliş yakaladı. Fakat saatler sonrasında Nvidia’nın yakalamış olduğu bu rakamlar %8 oranında geriledi. Wall Street uzmanları ise bu durumu “büyük bir bitcoin fiyaskosunun korkusu” olarak değerlendirdiler.

Nvidia ve AMD Tarafından Madencilere Özel Ekran Kartları

Nvidia ve AMD Tarafından Madencilere Özel Ekran KartlarıKripto para madenciliğine hizmet edeceği belirtilen ekran kartlarının, madencilerin yaşamış olduğu stok sıkıntısına son verecekleri belirtiliyor. AMD RX 580 adı verilen grafik kartının satışa çıkar çıkmaz tükendiği belirtilirken, Nvidia’nın GTX 1060 modelini restore ederek yeniden tasarladığı GP106-100 GPU ile geliştirilmiş ekran kartının da aynı hızda satışının gerçekleşeceği düşünülüyor. Ayrıca madencilere özel ASUS’un MINING-RX470-4G ekran kartı da bulunuyor.

Bitcoin’e Özel Ekran Kartları 1 Milyar Dolar Kazandırdı!

Bitcoin’e Özel Ekran Kartları 1 Milyar Dolar Kazandırdı!Dijital para birimi kullanıcıları, rahatça işlem yapabilmek ve daha fazla kripto para üretebilmek adına Nvidia ve AMD’den binlerce ekran kartı aldılar. Elbette ki bu durum da Nvidia’daki satışları %52 oranında arttırarak, 1.2 milyar dolara yükselmesini sağladı.

Fakat Wall Street uzmanları kriptokrasiyle devam etmekte olan satış patlamasının fazla sürmeyeceğini iddia ediyorlar. Bitcoin fiyatlarının son aylarda hızla yükselmesi ve bu hafta başlarında 3.500 dolara ulaşarak, yılın ilk aylarındaki seviyesini üçe katlaması uzmanları bu konuda fazlasıyla endişelendiriyor. Bu arada siz de kripto coin fiyatlarını, grafiklerini ve fiyatlarını buradan canlı takip edebilirsiniz.

Wall Street Uzmanları Nvidia’yı Uyarıyor!

Wall Street Uzmanları Nvidia’yı Uyarıyor!İki teknoloji devini kripto paraya bağımlı kalmamaları konusunda uyaran Wall Street, kripto satış fiyatları düştüğü takdirde, grafik kartı alımlarının da hızla kesileceğini tahmin ediyorlar. Nvidia CEO’su Jensen Huang ise kripto madenciliğinin patlama noktasında olduğunu, bitcoine ek olarak yeni dijital para birimlerinin de hızla popüler hale geldiklerini belirtiyor.

Ayrıca bazı girişimcilerin sermayelerine dokunmak istemedikleri için de dijital paralar kullandıklarını ileri sürüyor. Genel olarak, Nvidia’nın geliri özel ekran kartlarının satışlarıyla birlikte %56 oranında artarak 2.2 milyar dolara ulaştı. Bu rakam ile üç ayın rekoruna imza atan Nvidia’nın CEO’su, çeşitli uluslardan farklı dijital para birimlerinin de piyasada yer almaya başlayacaklarını böylelikle de ekran kartı satışlarında da artış yaşanacağını belirtiyor.

Peki, sizce önümüzdeki günlerde bitcoin, ethereum, litecoin ve monero gibi dijital para birimlerine yenileri eklenebilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum