Yatırım yapmaya başla!

Venezuela’nın Resmi Kripto Parası Petro 29 Ekim’de Satışa Sunulacak

Venezuela'da Ekonomiden Sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami, ülkenin resmi kripto parası Petro'nun satışı için tarihi açıkladı. İşte detaylar;
Venezuela’nın Resmi Kripto Parası Petro 29 Ekim’de Satışa Sunulacak

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, petro isimli kripto paralarının 5 Kasım tarihinde halka açık satışının başlayacağını ve 6 büyük borsada listeleneceğini açıklamıştı. Ülkenin ulusal televizyonunda yaptığı resmi lansman tarihini duyuran Maduro, resmi web sitesinin çoktan yayına başladığını belirtmiş ve petro cüzdanının mevcut olduğunu ifade etmişti. Şimdi de El Aissami 29 Ekim tarihine işaret etti.

El Aissami, bir süredir konuşulan petro isimli kripto paralarının satışına 29 Ekim tarihinde başlanacağını açıkladı.

Tareck El Aissami Petro YorumuVenezuela’nın Ekonomiden Sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami petro satışının dolar, Euro ve yuan gibi yabancı paralara yapılacağını belirtti. Aynı zamanda bitcoin, ethereum ve nem gibi kripto paralarla da petro satışı yapılabileceğini dile getirdi. El Aissami kayıtlı petro satın alıcılarının sertifikalarının da dağıtımının yapılacağını sözlerine ekledi.

Petro satış işlemleri resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve satışla ilgili diğer seçenekler Kasım’da devreye girecek.

Petro Satışı Resmi Web Sitesinden YapılacakEl Aissami, petro ile ödeme ve birikim seçeneklerinin Kasım ayında başlayacağını açıklarken, hükümetin bundan sonra petro ile ödeme yapmaya muhtedir olduğunu da vurguladı. Şimdiye kadar 500 milyon doları aşan değerde kontratlar imzaladıklarını belirten El Aissami, petro ile ödeme işlemleri için çeşitli girişimlerde ve çağrılarda bulunduklarını da ifade etti. Petro ile ödeme için ülkedeki ulusal ya da uluslararası firmalara ticarette bu parayı kabul etmeleri çağrısı yaptı.

El Aissami, havayolu şirketi Air Europa ile iş birliğine gidileceğini ve firmanın yapacağı işlemlerin petro ile destekleneceğini de söyledi.

Air Europa DesteğiVenezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Washington yönetiminin finansal ablukası ile mücadele etmek için hükümetin kripto para petroyü basacağını 2017 yılının sonlarında duyurmuştu. Ekim ayının başında ise ülke içinde ve dışında yapılan tüm petrol alımlarının artık petro ile ödenmesinin zorunlu olduğunu belirtmişti. Bu şartın uçak yakıtlarını da kapsadığını ve ülkenin havalimanlarını kullanan uluslararası havayolları için de geçerli olacağını ifade etmişti.

Petro yeni White Paper’ı dijital paranın yüzde 50 oranında petrol, yüzde 20 altın, yüzde 20 demir ve yüzde 10 elmas varlıkları ile desteklendiği biliniyor. Maduro, petronun petrol ile desteklendiğini söyleyerek, bir hesap birimi olarak bankalar tarafından kabul görmesini emretmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum