Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sermaye Artırımı için Çalışmalara Başlayan CarrefourSA Hisseleri Sert Düşüşle Açıldı

Pay satışı ile sermayesini artırmayı amaçlayan CarrefourSA, elde ettiği geliri finansal yapısını güçlendirmek için kullanacak. Şirket hisseleri bu gelişmeyle güne %5,69 düşüşle başladı.
Sermaye Artırımı için Çalışmalara Başlayan CarrefourSA Hisseleri Sert Düşüşle Açıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. hakkında aldığı kararı duyurdu.

Açıklamada söz konusu şirketin finansal borçluluğunu azaltmak, karlılığı desteklemek, özkaynakları güçlendirmek ve yeni pay alma haklarının nakden karşılanması amacıyla sermaye artırımına karar verildiği söylendi.

CarrefourSA sermayesinin %6’sına kadar olan kısmını temsil eden payların 2021 yıl sonuna dek ikincil piyasada satılması ve pay satışından elde edilecek gelirin CarrefourSA’nın gerçekleştirmeyi planladığı sermaye artırımında kullanılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz ve CNBV, CarrefourSA sermayesinde sırasıyla %57,12 ve %37,54 olmak üzere toplam %94,66 oranında paya sahip olup; anılan işlem kapsamında Şirketimize ait 4.625.993 TL nominal değere kadar ve CNBV’ye ait 3.040.433 TL nominal değere kadar olmak üzere toplam 7.666.426 TL nominal değere kadar olan ve CarrefourSA sermayesinin toplam %6’sına kadarlık kısmını temsil eden payların borsada satılması planlanmaktadır.”

Salı günü %2,02 değer kazancıyla kapanan şirket hisseleri (CRFSA), güne %5,69 kayıpla başladı.
CarrefourSA Hisseleri Düşüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden olan CarrefourSA, dünkü işlemleri 40,40 liradan tamamladı. Yeni işlem gününe 38,10 liradan başlayan hisseler, hemen ardından kayıplarını bir miktar azalttı.

Bu sabah gerçekleşen düşüşle birlikte, dün %5 olan haftalık kazanç, %0,83 kayıp olarak değişti. Aylık değişimi %4,41, yıllık %3,34 negatifi işaret ediyor.

Hisselerin 52 hafta içinde gördüğü en düşük fiyat 34,14, en yüksek 216,41 lira olarak kayıtlara geçti. Sermaye artırımı kararının ise hisselere nasıl etki edeceği bu haftaki performansında belli olacak.

Pay satışına yönelik işlemler için Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirildi. Elde edilecek gelirin sermaye ihtiyaçlarını karşılamaması durumunda, eksiklerin Sabancı Holding tarafından tamamlanacağı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu