Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC, Ripple Aleyhine Açtığı Davada Yeni Şikayetlerde Bulundu

Önümüzdeki günlerde görülecek olan SEC ile Ripple arasındaki ilk duruşma öncesi, yapılan şikayette değişiklikler oldu.
SEC, Ripple Aleyhine Açtığı Davada Yeni Şikayetlerde Bulundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple aleyhine dava açmıştı. Bu durum XRP’nin aşağı ve yukarı yönde dalgalanmasında önemli rol oynuyor. Davanın ilk duruşması 22 Şubat’ta görülecek ve yeni bir gelişme daha yaşandı. SEC, blockchain firmasına karşı devam eden davasında Ripple’a karşı şikayetini değiştirdi.

Davanın gelişmelerini yakından takip eden avukat Jeremy Hogan’a göre, değiştirilen şikayet şimdi davadaki bireysel sanıklarla ilgili daha gerçekçi ayrıntılar içeriyor. SEC davacı olduğu Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e yönelik yeni suçlamalarda bulundu.

Duruşma Öncesi Suçlamalara Yenileri Eklendi

Duruşma Öncesi Suçlamalara Yenileri Eklendi

Şikayette yapılan değişiklik ile Larsen ve Garlinghouse, Ripple’ın Kurumsal Satışlarını ve diğer XRP tekliflerini bireysel yatırımcılara müzakere etmede ve onaylamada önemli roller oynadıkları iddia edildi.

Avukat Hogan, SEC’in genellikle söz konusu varlıkları çıkaran şirketle bağlantılı kişilere karşı dava açmadığı gerçeği göz önüne alındığında, bireysel sanıkları ayırma girişiminin tuhaf olduğunu söyledi. SEC’in iki yöneticiyi sanık olarak adlandırmasının alışılmış bir durum olmadığını belirtti.

Larsen ve Garlinghouse, Ripple’ın Sözleşmeler Yasası’nın beşinci bölümünü ihlal etmesine yardım ve yataklık etmekle, menkul kıymet teklif etmekle, satmakla suçlanıyor. Dahası, SEC şu anda Ripple’ın avukatlarından görüş mektupları talep ediyor.

Hogan’a göre bu mektuplar avukat-müvekkil ayrıcalığı altında korunurken, SEC’e bu mektuplara erişim izni verilirse, Larson ve Garlinghouse davasına zarar verecek gelişmeler yaşanabilir. Geçtiğimiz günlerde taraflardan açıklama gelmiş ve anlaşma olasılığının mümkün olmadığı belirtilmişti. Davanın ilk duruşması 22 Şubat Pazartesi günü görülecek ve sürecin Ağustos ayına kadar sürebileceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu