Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC Başkan Adayı Gensler’den Ripple Davasını Düşürmesi İsteniyor

Bir XRP savunucusu, SEC başkan adayı Gary Gensler'e, yeni başkan olarak onaylanması durumunda Ripple aleyhindeki davayı bitirmesini isteyen bir dilekçe hazırladı.
SEC Başkan Adayı Gensler’den Ripple Davasını Düşürmesi İsteniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple topluluğu, XRP ile SEC arasındaki savaşı durdurmakiçin yeni bir imza kampanyası başlattı. Crypto & Policy kurucusu Thomas Hodge, SEC başkanı adayı Gary Gensler’e yönelik bir Change.org dilekçesi başlattı. Dilekçede Gensler’in başkan olması halinde SEC’in Ripple davasını bitirmesi istendi.

Crypto & Policy, Gensler’ı eski SEC başkanı Jay Clayton ve SEC Kurumsal Finans Direktörü William Hinman’ın XRP’ye zarar verirken Bitcoin ve Ethereum’u tercih etmet yönündeki potansiyel sebeplerini araştırmaya çağırdı. Dilekçe, Clayton ve Hinman’ın Bitcoin ve Ethereum ile mali çıkarları olabileceğini iddia ediyor.

XRP Savunucuları SEC’e Tepkili

XRP Savunucuları SEC'e Tepkili

Hodge ayrıca Hinman’ın Ethereum Enterprise Alliance üyesi olan Simpson Thacher hukuk firmasından milyonlarca dolar ödeme aldığını iddia etti . Dilekçe, Hinman’ın firmadan çekleri topladığını iddia ediyor. XRP savunucusu, Clayton’ın XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına dair net bir yanıt vermeden görev süresinin dört yılını geçirdiğini belirterek, altcoinin belirsiz düzenleyici durumunu özetledi.

Hodge görevdeki son gününde Clayton’un, XRP’yi yedi yıl boyunca yasadışı bir kayıtsız menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek SEC’e Ripple aleyhine büyük bir dava açtı. SEC, Ripple’ın ve XRP’nin tüm sahiplerinin son yedi yıldır XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bilmesi gerektiğini iddia etti ve Aralık 2020’de dava açtığı güne kadar bunu bilmediğini defalarca söyledi.

Yazım sırasında, çevrimiçi dilekçe, yaklaşık 1.600 imza topladı.İmzanın tamamlanması için 2.500 sayısına ulaşılması gerekiyor. Bu haftanın başlarında, XRP’nin fiyatı Mart 2018’den bu yana ilk kez 1 doları geçti. Bu yükseliş, Ocak 2018’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 doların hala uzağında kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%