Yatırım yapmaya başla!

Milyarder Yatırımcıya Göre Tesla 2030’a Kadar 1 Trilyon Dolarlık Şirket Olabilir!

Tesla’nın büyük hissedarlarından Ronald S. Baron, elektrikli otomobil üreticisinin 2030’a kadar 1 trilyon dolarlık şirket olabileceğini söyledi.
Milyarder Yatırımcıya Göre Tesla 2030’a Kadar 1 Trilyon Dolarlık Şirket Olabilir!

Baron Capital’in milyarder sahibi Ron Baron, bugünlerde sarsıcı gelişmelerle gündeme gelen Tesla için ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Elon Musk’ın SEC’le anlaşmasından sonra Cuma günkü kayıplarını telafi eden, üçüncü çeyrek sonuçlarıyla da Wall Street beklentilerini aştığını gösteren Tesla, şimdi de büyük hissedarı Baron’un yorumlarıyla odak noktası haline geldi.

Öte yandan, milyarder yatırımcının açıklamaları akıllara Elon Musk’ın geçtiğimiz aylarda verdiği; “şirketin değerini 650 milyar dolara çıkartana kadar maaş almayacağı” yönündeki sözünü getirdi. Çünkü Musk’ın 650 milyar dolarlık hedefi bile bazı uzmanlarca çok görülmüşken, Baron’un 1 trilyon dolarlık yorumu tartışma yarattı.

Buna göre milyarder yatırımcı Tesla’nın 500 milyar dolarlık batarya işinin, 500 milyar dolarlık da araba işinin olabileceğini söyledi.

Baron Capital Ron Baron Tesla Yorumu Şu anda 52 milyar dolar piyasa değeri olan Tesla’nın üç yıl içinde 60 milyar dolarlık bir şirket olacağını ve buna % 80 ihtimal verdiğini de dile getirdi. “Bence Tesla en büyük otomobil şirketi olacak. Sanırım Tesla yılda 10 – 15 milyon araba satacak” diyen Baron, şirketin 2017’deki 11.75 milyar dolarlık geliriyle Tesla’nın kendi kendini finanse etmeye yakın olduğunu söyledi. Sonuçta, Tesla’nın 2016’daki geliri 7 milyar dolarla sınırlı kalmıştı.

Yönetimi altında 28.3 milyar dolarlık varlığın olduğu Baron Capital’in kurucusu ayrıca Elon Musk’ın daha az tweet atması durumunda Tesla yatırımcılarının daha iyi olacağını söyledi.

Tesla Dünyanın En Büyük Otomobil Üreticisi Olacak Ve düşüncesini; “yatırımcılar daha az iletişim olmasından yararlanacaklardır” diyerek açıkladı. Musk’ın 7 Ağustos’ta attığı tweetler ilgili de konuşan milyarder, ünlü girişimcinin finans kaynağı bulduğunu düşünerek o paylaşımı yapmış olabileceğini öne sürdü. İlaveten, o zaman Musk’a şirketin özelleştirilmesinden ziyade halka açık bir şekilde kalmasını tercih edeceğini ilettiğini aktardı.

Söz konusu haberde ayrıca Tesla hisselerinin Salı günü % 1’lik yükselişle açılış yaptığı, Baron’un 2014 yılından bu yana Tesla satın alma maliyetinin hisse başına 219.70 dolar olduğu belirtildi. Ve dünkü 310.70 dolarlık kapanış fiyatı göz önüne alındığında Baron’un Tesla’daki hissesinin 440 milyon dolar civarında olduğu ifade edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum