Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

P&G Hisseleri 3Ç21 Bilançosundaki Enflasyon Uyarısıyla Düştü

ABD’li tüketici ürünleri devi Procter & Gamble (P&G), beklentileri aşan kazanç raporuyla gündeme gelirken hisseler düştü.
P&G Hisseleri 3Ç21 Bilançosundaki Enflasyon Uyarısıyla Düştü

Amerikan tüketim ürünleri devi, üçüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde kazanç açıkladı. Hisse başına 1,61 dolar kazanç açıklayan Procter & Gamble’ın geliri de beklentileri aştı.

Ancak P&G, artan emtia ve nakliye maliyetleriyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Açılış öncesinde düşen hisseler kayıplarını seans içine genişletti. Dün en son 142,34 dolarla işlem gören bugüne 139,08 dolarla başladı.

Düşük açılışın ardından negatif bölgede seyretti.
P&G Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 16.50’de yüzde 2 ekside işlem gören P&G, 138.80 – 140.82 dolar aralığında kaldı. Böylece 6 Ekim sonrası en düşüğe geriledi. 5 günde yüzde 1,8 düşen hisse senetleri, bir ayda yüzde 2,5 düşerken yıl başından bu yana yüzde 0,26 eksiye işaret etti.

Tüketici devi, mali yılın geri kalanı için emtia ve taşıma maliyetleri tahminini de yükselterek, enflasyonun hala artmakta olduğuna inandığı konusunda uyardı.

Net satışları yüzde 5 artarak 20,34 milyar dolara yükselen şirketin, satın almalar, elden çıkarmalar ve döviz etkisini ortadan kaldıran organik geliri, çeyreklik dönemde yüzde 4 arttı.

P&G CFO’su Andre Schulten şirketin enflasyonla başa çıkmak için güzellik, ağız bakımı ve bakım kategorilerindeki belirli ürünlerin fiyatlarını artıracağını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum