Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pfizer 3Ç21 Kazancı Beklentileri Aşarken Hisseler Pozitif Açılışa İlerliyor

Yılın üçüncü çeyreğinde bir kez daha beklentileri aşan Pfizer hisseleri açılış öncesi yükseldi.
Pfizer 3Ç21 Kazancı Beklentileri Aşarken Hisseler Pozitif Açılışa İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

New York merkezli önde gelen ilaç devi Pfizer, ikinci çeyrek gibi üçüncü çeyrekte beklentilerin üstünde kazanç açıkladı. Wall Street beklentileri 1,08 dolarken Pfizer, 24,1 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,34 dolar düzeltilmiş kazanç açıkladı.

Hisseler açılış öncesinde yükseldi. Üçüncü çeyrek geliri yüzde 130’luk operasyonel büyümeyi yansıtırken Pfizer, Nisan-Haziran döneminde 7,8 milyar dolarlık Covid-19 aşısı satarak 1,07 dolar hisse başına kazanç elde etmişti.

Yıl başından bu yana yüzde 18,5 artan hisseler açılış öncesi TSİ 15.00’da yüzde 3 artıda fiyatlanıyor.
Pfizer Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Pfizer Başkanı ve CEO’su Dr. Albert Bourla kazanç bilançosuna ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Üçüncü çeyrek finansal performansımızla gurur duysak da bu finansal sonuçların dünya çapında insan yaşamları üzerinde sahip olduğumuz olumlu etki açısından temsil ettiği şeyden daha da gurur duyuyoruz.”

Aynı zamanda 2021’in üçüncü çeyreğine kadar Pfizer-BionTech Covid aşısından kaydedilen gelirlerin yüzde 75’inden fazlasının ABD dışındaki tedarikçi ülkelerden geldiğini söyledi.

2022’nin sonuna kadar düşük ve orta gelirli ülkelere en az iki milyar doz ulaştırma hedefimize ulaşma yolunda ilerlediklerini belirterek bu dozların bir milyarının, dünyanın en yoksul ülkelerine ücretsiz olarak bağışlanmak üzere kar amacı gütmeyen bir fiyatla ABD hükümetine sağlanacağını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu