Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petkim Hisseleri, Vergi Davalarına İlişkin İtirazların Kabulüyle Pozitif Seyrediyor

Cuma günü yaptığı açıklamada vergi cezasına yönelik 16 davada itirazlarının şirket lehine sonuçlandırıldığını bildiren Petkim’in hisseleri yıl içi en yükseğe yaklaştı.
Petkim Hisseleri, Vergi Davalarına İlişkin İtirazların Kabulüyle Pozitif Seyrediyor

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. tarafından Cuma günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, vergi cezasına yönelik süren davalara ilişkin duyuru yapıldı.

Vergi İdaresi tarafından 2014 yılında yapılan incelemelerde Petkim’e, PyGas kullanımına ilişkin dava açılmıştı. Şirket vergi cezasına ilişkin davalara itiraz ederken, taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığından yargı yoluna gidildi.

Petkim’in vergi cezası hakkında açılan davalara itirazlarının 16 tanesi kabul edildi.

Petkim KAP DuyurusuŞirkete 2014 yılında 66 milyon TL Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve 99 milyon TL vergi ziyaı cezasına yönelik dava açıldı. Yapılan açıklamada İzmir 2. Vergi Mahkemesi’nin daha önce 8,6 milyon TL vergi aslı ve 12,9 milyon TL vergi ziyaı cezası tutarındaki kısmına ilişkin 3 davayı şirketin lehine olarak kabul ettiği hatırlatıldı.

Son gelişmede ise 57,4 milyon TL vergi aslı ve 86,1 milyon TL vergi ziyaı cezası tutarındaki kısmına ilişkin 16 davanın şirket lehine sonuçlandığı açıklandı. Petkim hisseleri söz konusu olumlu gelişmenin etkisiyle Pazartesi günkü işlemlerde pozitif seyrediyor.

Haftaya artıda başlayan Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisse senedi fiyatı, gün içinde kazancını genişletti.
Petkim Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Cuma günü 5,12 TL’den kapanan Petkim hisseleri yeni haftaya 5,19’dan başladı. Gün içinde 5,15 – 5,31 arasında hareket etti. Şu dakikalarda ise %2,34 değer kazancıyla 5,24 liradan işlem görüyor. Petkim hisselerine yatırım yapanlar, yıllık bazda %50 kazanç sağladı.

Fiyatlar haftalık bazda 5,00 – 5,31, aylık 4,92 – 5,37, yıllık olarak ise 2,2 – 5,37 arasında hareket etti. 20 günlük ortalaması 5,13 TL, 52 günlük ortalaması 4,75 TL olarak gerçekleşti.

Acar Menkul Değerler Petkim Petrokimya Holding Hisse Analizi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Teknik açıdan 5,07 – 5,16 bandı destek, 5,32 – 5,39 bandı direnç seviyeleri olarak izleniyor. Acar Menkul Değerler raporunda 4,99 liranın altına inmesi durumunda satışların hızlanacağı söylendi.

4,75’i ana destek seviyesi olarak değerlendiren analistler, yukarıdaki grafikte yer alan sarı renkli bölgenin üstünde kalması halinde ise 6 lira seviyesini aşacağını düşünüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum