Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding için Hedef 300 TL’ye Çıktı! 6 Kurum Hisseyi Beğendi

Bilanço sonrası güçlü bir yükseliş gerçekleştiren TAVHL için hedef fiyatlar yukarı yönlü olarak güncellendi. Raporlar ne diyor? İşte detaylar;
Holding için Hedef 300 TL’ye Çıktı! 6 Kurum Hisseyi Beğendi
HABER GİRİŞ

Tav Havalimanları Holding (TAVHL), 25 Nisan’da 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan finansal sonuçlarını açıklamıştı. Aracı kurumlar şirketin verilerini değerlendirdi ve hedef fiyatlarını güncelledi.

Alnus Yatırım, şirketin düşük sezon etkisine rağmen 2024 yılının ilk çeyreğinde iyi finansallar açıkladığını belirtti. 2024’ün tamamında 2023’e kıyasla daha iyi bir performans göstermesinin beklendiği aktarıldı.

Yüzde 94 oranında tamamlanan Almatı yatırımının, 2024’ün Haziran ayında yeni açılacak olan dış hat terminali ile taçlanacağını ifade eden Alnus Yatırım, Tav Havalimanları Holding’in Medine Havalimanı’nın kapasitesini yıllık 8 milyon yolcudan 18 milyon yolcuya çıkaracağını ve iki etap halinde yapılacak olan ek yatırımlara katılma kararı aldığını kaydetti.

Şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 222 TL’den 286 TL’ye revize edildi ve “al” tavsiyesi korundu.

İş Yatırım

Tav Havalimanları Holding’in beklentilerin üzerinde güçlü 1Ç24 sonuçları açıkladığını belirten İş Yatırım, güçlü ciro büyümesinin devam ettiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Hedef fiyat 208,4 TL’den 295 TL’ye yükseldi ve tavsiye “al” olarak sabit kaldı.

Oyak Yatırım

Şirketin parasal kazançlarını artırdığını ifade eden Oyak Yatırım, sonuçların kısa vadede hisse performansını desteklemesinin muhtemel olduğunu kaydetti.

Yoğun yatırım döneminde olan şirket için jeopolitik gelişmelerin, turizm kaynaklı haber akışının ve inorganik büyümenin ön plandaki katalistler olduğu paylaşıldı.

Oyak Yatırım, TAVHL için 300 TL hedef fiyatını ve “endeks üstü getiri” tavsiyesini korudu.

Vakıf Yatırım

Tav Havalimanları’nın 2024’ün ilk çeyreğinde operasyonel performanstaki artışın yanı sıra özkaynak yatırımlarındaki iyileşmelerin net karda etkili olduğunu savunan Vakıf Yatırım, ilk çeyrek sonuçlarını pozitif bulduğunu ifade etti.

TAVHL için hedef fiyat 220 TL’den 242 TL’ye yükseltirken al önerisini “tut” olarak güncelledi.

Ak Yatırım

Ak Yatırım ise TAVHL için hedef fiyatını 250 TL’den 270 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak korudu.

Holding için Hedef 300 TL’ye Çıktı! 6 Kurum Hisseyi BeğendiKaynak: Paratic Piyasalar

Bilanço sonrası 26 Nisan’da güne alıcılı başlayan TAVHL, saat 14.30 itibarıyla yüzde 7,1 artışla 217,5 TL’ye yükseldi. Hem kısa hem de uzun vadede yatırımcısını mutlu eden TAVHL, haftalık yüzde 12, aylık yüzde 30 ve yıllık yüzde 175 değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.