Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Rekor Kıran Beyaz Eşya Devinin Hedef Fiyatı Yukarı Yönlü

Beyaz eşya sektörünün Mart ayı performansını değerlendiren aracı kurum, sektörün önde gelen iki ismi için hedef fiyatı yükseltti. Detaylar haberde...
Hisseleri Rekor Kıran Beyaz Eşya Devinin Hedef Fiyatı Yukarı Yönlü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD), dün Mart ayına yönelik beyaz eşya sektörü raporunu yayımlamıştı. Bu rapordaki verileri baz alan aracı kurum Halk Yatırım, sektöre yönelik raporunu paylaşırken Arçelik (ARCLK) hisselerini değerlendirdi. Şirketin hisseleri için hedef fiyatı açıkladı.

Halk Yatırım  beyaz eşya sektörünün 2023’te, yurt içi pazarın desteğiyle oldukça güçlü büyüme kaydettiğini, ihracat ve üretim tarafında ise yıllık bazda daralma gösterdiğini not etti.

Türkiye’nin bu sektörde yurt içi satışların güçlü seyretmesi ve yüksek enflasyon ortamının desteğinde ürün fiyatlamasında daha etkin bir politika izleyebildiği aktarıldı.

Raporda, önümüzdeki dönemde etkin fiyatlama avantajının ve enflasyon muhasebesi uygulaması sonrasında görülen normalleşmenin korunmasının beklendiği kaydedildi.

Bu değerlendirmeler neticesinde araştırma kapsamında yer alan hedef fiyatlarda ve tavsiyelerde değişikliğe gidildiği bildirildi. Bu kapsamda Whirlpool birleşmesinin sağlayacağı katkı dahil edildiğinde ARCLK için 12 aylık hedef fiyat 203,70 TL’den 227,25 TL’ye yükseltildi. ‘TUT’ yönünde bulunan tavsiye ise AL olarak revize edildi.

GCM Yatırım Banner

Sektörün önemli bir diğer ismi olan VESTL için 12 aylık hedef fiyat ise 73,05 TL’den 101,04 TL ‘ye yükseltildi. VESTL hissesi için “TUT” tavsiyesi devam ettirildi.

Halk Yatırım ARCLK-VESTL
Kaynak: Halk Yatırım

ARCLK hisselerine yönelik bir rapor da Yapı Kredi Yatırım’dan geldi. Aracı kurum ARCLK hisseleri için önümüzdeki dönemde yükseliş eğiliminin ivme kazanabileceği not edildi.

Hissenin destek seviyesi 169,0-168,0 olarak belirtilirken, 166 stop olmak üzere alım yönünde izlenmesi bildirildi.

Arçelik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

ARCLK hisseleri bugün açılışı 170,20 TL’den yaptıktan sonra 173,9 seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu yükselişin ardından düşüş eğilimine giren hisseler 169,8 TL’den işlem gördü. Hisseler bir ayda yüzde 17,17’den fazla kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.