Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Nisan’da Yükselen Şirket Ağustos’ta Temettü Dağıtacak!

Hissesinin aylık kazancı yüzde 12'ye yakın seyreden İşbir Sentetik Dokuma Sanayi, KAP'a genel kurul kar payı dağıtım kararına dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Nisan’da Yükselen Şirket Ağustos’ta Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ

2021 yılında halka arzı gerçekleşen İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ISSEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının onay alıp kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulu tarafından sunulan hissedarlara yüzde 6,00 nispetinde ve 1 TL nominal değerde bir adet hisse senedine brüt 0,06 TL, net 0,054 TL nakit temettü ödenmesi yönündeki teklifin bugün gerçekleşen olağan genel kurul toplantısında kabul edilip onaylandığı bilgisi verildi.

ISSEN Temettü Dağıtım Tablosu KAP'ta Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Halka arz büyüklüğü 367.587.000 TL olarak gerçekleşen şirketin 2024 yılı temettü dağıtımının 15 Ağustos‘ta gerçekleşmesine karar verildiği de ifade edildi.

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Mart ayı içinde duyuran şirketin üretiminin büyük kısmını big bag endüstriyel ambalaj ve halı altı 1. ve 2. taban kumaşı oluşturuyor.

GCM Yatırım Banner

ISSEN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, TSİ 12:00 sularında yüzde 1,77 yükselişle 9900,43 puana kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydederken, haber yazımı itibarıyla 9888 puan civarında seyrediyor.

ISSEN hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiliyor ve yazım itibarıyla günlük yüzde 0,8‘lik düşüşle 11,13 TL‘den işlem görüyor.

ISSEN Fiyatı Bugün Düşüş Sergiliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yıllık zirvesi 13,2 TL olan İşbir Sentetik hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3,4 ve yüzde 11,5 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.