Yatırım yapmaya başla!

Okschain, Nisan’da Aşırı Oynaklık Gösterirken Yüzde 900 Kazandırdı

Kripto para piyasasında Nisan ayı oldukça volatil geçerken, Okschain yüzde 900 civarında kazanç sağladı.
Okschain, Nisan’da Aşırı Oynaklık Gösterirken Yüzde 900 Kazandırdı

Kripto para endüstrisi, koronavirüs salgınından fazla etkilenmedi. İlk vakalarla oluşan şok ve Mart ayının ortasında yaşanan büyük düşüş, Nisan’da toparlandı. Bitcoin fiyatı, 4500 doların altını gördükten sonra 7000 dolara kadar yükseldi.

Elbette bitcoinde bu yükseliş meydana gelirken, diğerlerinde de çılgın yükselişler yaşandı. Hatta bazılarındaki yükseliş, bitcoinin 2017 yılındaki çıkışına benzer şekilde gerçekleşti. Okschain bu kripto paralardan birisi oldu.

Okschain, 15 Nisan’da hızlı bir yükseliş kaydederek 0,002 dolardan, 16 Nisan’da 0,026 dolara ulaştı. Bu hızlı çıkışı aşağıdaki grafikte görebilirsiniz:
Okschain 1 Aylık Fiyat Grafiği
Görsel Kaynak: Coinmarketcap

Bu rekor yükselişle birlikte Nisan ayının ilk yarısınıda yüzde 900 civarındaki kazançla sonlandırmış oldu. Zirvenin ardından gerilemeye başlayan Okschain, 25 Nisan itibarıyla yüzde 2,84 oranında ekside 0,012 dolardan işlem görüyor.

Kendini yeni nesil finansal hizmet olarak konumlandıran Okschain, kripto varlıkların yönetimi için mobil uygulamalar öneriyor. Standart kripto ödemelerinin yanı sıra bir fiat-kripto değişim servisi ve P2P kredisi entegre ediyor. Okschain’in diğerlerinden farklı olan bir diğer yönü ise Stellar blok zincirine inşa edilmiş olmasıdır.

Yayınlandıktan kısa bir süre sonra bu çıkışı kaydetmesi, dikkat çekti. Ayrıca Nisan ayının en volatil kripto parası olmasına neden olurken, en çok kazandıranı olmasını da sağladı. Ancak devamlılık için şirketin ve kripto paranın kendini kanıtlaması gerekiyor.

Nisan ayında aşırı dalgalı seyri ile yatırımcısına yüksek kazanç getiren bir diğer coin, CyberVein oldu.
CyberVein 1 Aylık Fiyat Grafiği
Görsel Kaynak: Coinmarketcap

Nisan ayına 0,01 dolardan başlayan CyberVein, 8 Nisan’da 0,047 dolara kadar yükseldi. Bu noktadan geri çekilmeye başlayan kripto para, kazançlarının yarısını geri verse de hala yüzde 200 civarında kazançlı görülüyor. 25 Nisan itibarıyla yüzde 3,79 oranında ekside 0,02 dolardan alıcı buluyor.

CyberVein merkezi olmayan veritabanları ağı kurmayı planlıyor. Bunun, endüstrinin en önemli sorunlarından birini çözeceği tahmin ediliyor. Yani dağıtılmış defterler tarafından kullanılan zincir dışı verilerinin depolanması hala merkezi olma durumunu çözmesi bekleniyor. Geleneksel blockchain teknolojisi yerine Yönlendirilmiş Asiklik Grafik (DAG) teknolojisini kullanıyor.

CyberVein tarafında uzun bir belirsizlik yaşandıktan sonra fiyatlarında ani bir yükseliş görüldü. 8 Nisan’da gerçekleşen bu yükseliş sırasında işlem hacmi 4 milyon doları açtı. O dönemden bu yana yaklaşık 2 haftalık sürede yüzde 40’ını kaybetti. Ancak yine de Nisan ayının en iyi performanslarından biri olmaya devam ediyor.

Binance Coin (BNB) ise başka bir kazançlı kripto para oldu. Nisan ayının ilk yarısında yüzde 25 oranında kazanç sağladı.
Binance Coin 1 Aylık Fiyat Grafiği
Görsel Kaynak: Coinmarketcap

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto paradan biri olan Binance Coin, diğerlerinde olduğu gibi çılgın bir kazanç sunmadı. Ancak daha güvenli bir hareket eğrisi sergilediği görülüyor. Kripto para kazançlarında devamlılığın ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz.

Binance Coin, Nisan ayının ilk iki haftasında yüzde 25 kazanç sağladı. Ay sonunda ise bu kazancın yüzde 30 civarında olması tahmin ediliyor. Nisan ayına 12,35 dolardan başlayan BNB, 15 Nisan’da 15,80 doların üstünü gördü. Ardından bir miktar gevşese de pozitif görünümünü koruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum