Yatırım yapmaya başla!

Netanyahu; Rüşvet, Dolandırıcılık ve Güveni Kötüye Kullanma Suçlaması Altında

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu; rüşvet, dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma suçlarından yargılanacak.
Netanyahu; Rüşvet, Dolandırıcılık ve Güveni Kötüye Kullanma Suçlaması Altında

İsrail’in başbakanı olan Binyamin Netanyahu, 2018 yılında olduğu gibi bir kere daha rüşvet, dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma gibi suçlardan yargılanacak. İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit Perşembe günü yaptığı açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun çeşitli suçlamalarla yargılanacağını açıkladı.

Netanyahu, daha önce yanlış bir şey yapmadığını söyleyip, suçlamaları reddetti. Medyanın ve solun politik olarak düzenlenmiş bir cadı avının kurbanı olduğunu ifade etti.

Suçlamaları ReddettiNetanyahu geçen ay hükümeti bir araya getiremediği için geçici başbakan olarak görevini sürdürüyor. Netanyahu, suçlamalasını önleyebilecek; ancak 17 Eylül seçimlerinden sonra İsrail’in bir sonraki hükümetini kuramadığı için bunu yapmayacağına dair yasa çıkarmayı umut ediyordu.

Geçici başbakanın hala İsrail Parlamentosu’ndan dokunulmazlık isteme seçeneği var. Ancak bu talebin devam etmekte olan siyasi kilitlenme nedeniyle kurulmamış özel bir komite tarafından onaylanması gerekecek.

Netanyahu’nun baş siyasi rakibi Benny Gantz, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ülkenin siyasi belirsizliğini uzatan ve ülkenin bir yıl içinde üçüncü ulusal seçimini yapması ihtimalini artıran Netanyahu’nun bir hükümet kurmakta başarısız olduğunu ifade etti.

Knesset’te çoğunluğu elde etmek için gereken 61 imzayı toplarlarsa herhangi bir Parlamento üyesinin başbakan olabileceği 21 günlük bir süre bulunuyor.

Başbakan 21 Gün Sonra Belli OlacakBu olmazsa İsrail yeniden sandık başına gidecek. Bu durumda Netanyahu’nun iddianamesi, potansiyel olarak yeni bir yasal sorun teşkil ediyor.

Netanyahu, bir sonraki seçimi kazanırsa ilk kez hükümet adayına iddianame verilecek ve Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’in Netanyahu’ya bir sonraki hükümeti kurma görevini verip vermeyeceği sorusunu gündeme getirecek.

İsrail polisi tarafından daha önce baş savcılığa Netanyahu’nun da dahil olduğu iki ayrı olay nedeniyle rüşvet, dolandırıcılık ve görevi kötüye kullanma soruşturması açılması talebi gönderilmişti. Yeterli kanıtın bulunduğu söylenirken, Netanyahu televizyonda asılsız olduğunu söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum