Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MoneyGram Yerel Ödeme Hizmeti için Stellar ile Ortaklık Kuruyor

Ödeme devi hizmetlerinde Stellar ve USDC’den yararlanacak.
MoneyGram Yerel Ödeme Hizmeti için Stellar ile Ortaklık Kuruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Para transferi şirketi MoneyGram, kullanıcılar için yerel para birimlerinde kripto ödemelerini etkinleştirmek için Stellar Development Foundation ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ortaklık, MoneyGram’ın ödemeleri kapatmak ve ödemeleri kullanıcının yerel para birimine dönüştürmek için Circle’ın USDC kullanımını mümkün kılacak. MoneyGram ağı, USDC işlemleri için Stellar blok zinciri ile entegre edilecek ve United Texas Bank, Circle ile MoneyGram arasında ödeme bankası olarak hareket edecek.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, firmanın sınır ötesi ödeme ve ödemeyi mümkün kılmanın bir yolu olarak özellikle stablecoin’lere ılımlı yaklaştığını söyledi.

Holmes kripto ve dijital para birimleri öne çıktıkça, sınır ötesi ödemeleri düzene sokmanın bir yöntemi olarak stablecoin’lerin potansiyeline dikkat çekti.

Ödeme devi daha önce Ripple ile bir ortaklık kurmuştu. Ancak Ripple, ABD’nin düzenleyicisi SEC ile davalık olduktan sonra bu ortaklığı sona erdirmek durumunda kalmıştı. Bu gelişmelerin yanı sıra, ABD’nin düzenleyicileri, stablecoinleri düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce stablecoinleri poker çiplerine benzetmiş ve bu varlıkların düzenlenmesi gerektiğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%