Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna ve Pfizer-BioNTech Hisseleri FDA’nın 3. Doz Onayıyla Artıyor

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) bugün 18 yaş ve üstü vatandaşlara Moderna ve Pfizer-BioNTech Covid-19 destek aşısı yapılması için onay verdi.
Moderna ve Pfizer-BioNTech Hisseleri FDA’nın 3. Doz Onayıyla Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Onay, FDA’ya tavsiyede bulunan bilim insanlarının 20 Eylül haftasında tüm yetişkinlere destekleyici aşı dağıtmaya başlama konusunda öneriyi reddetmelerinden yaklaşık iki ay sonra geldi.

Moderna CEO’su Stéphane Bancel onayla ilgili; “Bu acil kullanım izni, kış aylarına girdiğimiz ve ülke genelinde artan COVID-19 vaka sayıları ve hastaneye yatışlarla karşı karşıya olduğumuz için kritik bir zamanda geliyor” dedi.

FDA’ya incelemeleri için teşekkür eden Bancel, takviye dozun Covid-19’a karşı güçlü bir bağışıklık tepkisi oluşturduğuna dair sağlam klinik kanıtlara güvendiklerini ekledi.

Moderna Hisse FDA Onay Yükseldi
KAYNAK: MarketWatch

Moderna, Pfizer ve BionTech hisseleri FDA onayıyla yükseldi.

Dün 274,06 dolarda kapanış yapan BionTech hisseleri, bugüne 277,68 dolarla başladı. Açılışın ardından 288 dolara kadar yükselerek pozitif seyrini sürdürdü. 5 günde yüzde 19 değerlenen hisseler yıl başından bu yana yüzde 247 yükseldi.

Moderna, 251 dolarlık kapanışın ardından Cuma seansına 265,87 dolarla açılış yaptı. Yüzde 8’in üzerinde artan Moderna, 5 günde yüzde 18 değer kazandı.

Pfizer ise emsallerinden daha düşük artışla işlem gördü. 51,41 dolarda kapanan hisseler, bugüne 51,86 dolarla başladı. Açılışın ardından yüzde 2 artarken 5 günde yüzde 5 değerlendi. Yıl başından bu yana ise yüzde 42 artış kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu