Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Litecoin %10’dan Fazla Değer Kaybederek 171 Dolara Geriledi

LTC, Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle yönünü aşağı çevirdi.
Litecoin %10’dan Fazla Değer Kaybederek 171 Dolara Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Elon Musk’ın, Bitcoin için yaptığı olumsuz paylaşım sonrası kripto para piyasası aşağı yönde hareket ediyor. Değer kaybı ile öne çıkan kripto paralardan birisi ise Litecoin oldu. LTC günlük grafikte %10’dan fazla değer kaybetti ve 171 dolara kadar geriledi. Bu düşüş LTC’nin piyasa değerinin de azalmasına neden oldu.

LTC piyasa değerğ 11 milyar dolar seviyesine kadar düşmüş görnüyor. Kripto para tarihinin en yükseğinde piyasa değerini 25 milyar dolara kadar çıkarmıştı. Geçtiğimiz 24 saat içerisine LTC 193 dolara kadar çıkmıştı.

LTC 171 dolara geriledi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Yazım tarihine kadar yirmi dört saat içinde işlem gören Litecoin hacmi 3.031 milyar dolar veya tüm kripto para birimlerinin toplam hacminin %2.48’iydi. LTC son 7 gün içinde 155 dolar ile 197 aralığında işlem gördü.

Mevcut fiyatıyla Litecoin, 12 Aralık 2017’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 420 dolar seviyesinden halen %58 aşağısında bulunuyor. Son düşüşte Bitcoin’in yönünü aşağı çevirmesi önemli rol oynadı. BTC, Elon Musk’ın paylaşımının etkisiyle 36.500 dolara kadar gerilemiş durumda.

Kripto para geçtiğimiz gün içerisinde 39.200 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu