Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blockchain Verileri Kurumsal Alıcıların Ethereum’a Artan İlgisini Gösteriyor

Zincir verileri Ethereum işlemlerinde artış tespit etti.
Blockchain Verileri Kurumsal Alıcıların Ethereum’a Artan İlgisini Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain analitik platformu IntoTheBlock tarafından yapılan araştırma, 100.000 dolardan fazla hacime sahip Ethereum işlemleri hakkında önemli bilgilere ulaştı. Platformun yaptığı araştırma Ethereum ağının 11 Nisan’da sona eren haftada 20.68 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiğini ve 68.87 milyar dolarlık yüksek hacimli rekor transfer sağladığını ortaya koydu.

Veriler günlük zincir içi hacmin yüzde 77’sinden fazlasının Ethereum ağında gerçekleştiğini gösteriyor. Uzmanlar artan hacimlerin ETH ağının büyümesini sağlayacağını belirtti. Özellikle büyük sermayeye sahip işlemler ve varlıklı kuruluşların transferleri, artan işlem hacmini doğruluyor.

Varlıklı İşlemler Ethereum’un Fiyatını Artırdı

Varlıklı İşlemler Ethereum'un Fiyatını Artırdı
Kaynak: IntoTheBlock

Bu gelişmeler sonrası Ethereum fiyatında da bariz yükselişler yaşandı. Kripto para 2.200 dolar ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Diğer yandan Visa’nın Ethereum ağı üzerinde inşa edilmiş stablecoin olan USDC işlemlerini aktifleştirmesi, fiyat artışında önemli rol oynadı. Araştırmalar ETH tabanlı yatırım ürünlerinin ilk çeyrekte 4,2 milyar dolarlık sermaye girişi çektiğini gösteriyor.

Grayscale Investments ise Ethereum hisselerini bu yılın başında 2,94 milyon ETH’den 12 Nisan’da 3,17 milyon ETH’ye çıkardı. Balinaların Etereum’a olan artan talebinin ise arz krizine yol açtığı belirtiliyor. Analitik izleme şirketi Santiment, merkezi olmayan finans projelerinin likidite havuzlarına ETH girişlerinin olduğunu tespit etti.

Yapılan açıklamada, “Hafta sonu Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesine katkıda bulunan bir diğer husus, ortalama ücretlerin 5 haftanın en düşük seviyesine düşmesiydi. Ortalama 11.08 dolara geri dönen ücretler, bu 5 Mart’tan bu yana en düşük seviye olarak kaydedildi.” ifadelerine yer verildi.

Ethereum işlem ücretleri 5 haftanın en düşüğü
Kaynak: Santiment

Son zamanlarda Binance Smart Chain’in blockchain üzerindeki kontrolünün arttığı biliniyor. Bunun başlıca sebebi ise BSC’nin ETH ağına göre düşük işlem ücretlerine sahip olması. Bu değişkenlerin etkisiyle BNB geçtiğimiz yıla oranla yüzde 1000’den fazla değer kazandı. BNB gün içerisinde 638 dolara kadar yükselerek tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%