Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore Bankalar Federasyonu Altcoinlerin Artan Hacminden Endişe Duyuyor

Altcoinlerin hızla değer kazanması bazı çevreleri huzursuz ediyor.
Güney Kore Bankalar Federasyonu Altcoinlerin Artan Hacminden Endişe Duyuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası son dönemde Güney Kore’de tartışma yaratan konular arasında yer alıyor. Ülkede ilerleyen süreçte kripto para ticaretine yönelik yeni düzenlemelerin getirilmesi planlanıyor. Buna rağmen yatırımcıların kripto para piyasasına olan ilgisi hızla artmaya devam ediyor.

Güney Kore’deki bir bankacılık derneği, son dönemde artan altcoin ticaret hacmi ile ilgili endişelere dikkat çekti. Kore Bankalar Federasyonu (KFB), üyelerinden kripto borsalarının müşterilerinin altcoin faaliyetleri aracılığıyla işlem hacimlerini denetlemelerini istedi.

Alım Satım Hacimleri %95’e  Yükseldi

Alım Satım Hacimleri %95'e  Yükseldi

Ülkede faaliyet gösteren borsalardaki altcoin ticaret hacmi, geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin’den daha fazla seviyeye ulaştı. KFB hizmetlerini yerel sanal para borsalarına sundukları için Güney Koreli bankaların yüksek altcoin alım satım hacimleri karşısında maruz kalabilecekleri potansiyel risklerden endişe duyuyor.

Kurum işlem hacimlerinin altcoinlerde %95’e yükseldiğini belirtiyor. “Kore Bankalar Federasyonu’ndan bir yetkili konuyla ilgili, Önerdiğimiz kriterlerden biri, dijital varlıkların güvenliği ve bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla dijital varlıkla ilgilenirse, daha fazla risk alır.” açıklamasını yaptı.

Bankacılık birliği, yerel bankalardan, kripto para birimi borsaları aracılığıyla şüpheli işlemlerin denetlenmesine ilişkin mevcut kuralları güçlendirmelerini ve revize etmelerini istiyor.

Güney Kore’nin en büyük finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Eun Sung-soo, geçtiğimiz günlerde ülkedeki tüm dijital varlık borsalarının kapatılabileceği konusunda uyarmıştı. Diğer yandan bu söylemler kripto para yatırımcıları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%