Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs Satın Alma Derecesindeki Hint Hisse Senetlerini Açıkladı

Goldman Sachs yayımladığı raporunda Hindistan'ın gösterge endeksi Nifty 50'nin gelecek yıl 12.500 seviyesine veya yüzde 8,85 daha yükselebileceğini tahmin etti.
Goldman Sachs Satın Alma Derecesindeki Hint Hisse Senetlerini Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan hisse senetleri, geçen yıl gelişmekte olan piyasalar arasında en dayanıklı olanlardan biriydi ve Goldman Sachs önümüzdeki aylarda performansının yükselişle devam edeceğini öngördü. Geçen hafta JP Morgan, gelişen piyasalar arasında en iyi büyüme hikayesine sahip olduğunu söylemiş ve aynı beklentileri dile getirmişti.

Asya’nın en büyük üçüncü ekonomisi olan Hindistan, 2018 yılında pozitif bölgede kalarak, bölgenin tek dayanıklı ülkesi olmuştu.

Hindistan 2018'de Pozitif Bölgede KaldıBu yıl ise Nifty 50 endeksi, 26 Mart itibarıyla yüzde 5,7 oranında bir değer kazanımına işaret etti. Goldman Sachs ise bu ayki raporunda, endeksin bu yılkı seviyelerinin 12.500 puan veya yüzde 8,85 oranında bir yükselişe işaret edeceğini dile getirdi.

Goldman Sachs Asya Pasifik hisse senedi stratejisti şefi Timothy Moe verdiği bir demeçte, bankanın Hint hisse senetlerinin daha yükseğe tırmanma çağrısının ardında birkaç faktör olduğunu dile getirdi. Moe’ye göre; Hindistan’da makroekonomik koşullar düzeldi ve halka açık şirketlerin kazançları bölgesel benzerlerine göre çok daha iyi geldi.

Moe, Hindistan’da mevcut koşulları ele alındığı zaman, risk-ödül konusunda oldukça iyi bir konumda olduğunu dile getirdi.

Hindistan Risk-Ödül Konusunda İyi DurumdaYatırımın geri bildirim raporunda, Hindistan Devlet Bankası ve ICICI Bank gibi finansal hisse senetleri için alım notuna sahip olduklarını da belirtti. Endüstriyel sektörler için bankanın analistleri, inşaat mühendisliği şirketi Larsen&Toubro, Adani Ports, Özel Ekonomik Bölge ve otomobil üreticisi Ashok Leyland’daki payları tavsiye etti.

Hindistan’ın genel seçimlerinin 11 Nisan’da başlaması planlanırken, Başbakan Narendra Modi hükümetinin görevde ikinci dönemi isteniyor. Moe, son alt seçim döngüsünde, yatırımcının duyarlılığının oylamadan önce genel olarak düzeldiğini ve bundan 3 ila 4 ay sonra azaldığını da söyledi.

Stratejist, Hindistan’daki seçim öncesi mitingin ardından, destekleyici mali politikalara atıfta bulunmanın veya siyasi belirsizlikler üzerindeki potansiyel bir düşüş konusunda iyimserliğin belirtilmesinin birkaç nedeni olabileceğine değindi. Moe, “Mesele, hangi nedensel etkenleri öngörmek istediğiniz olursa olsun, ampirik gerçek pazarın seçimlere öncülük etmede tarihsel olarak oldukça iyi bir şey yapmış olmasıdır,” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu