Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Garanti Faktoring Paylarındaki Hızlı Yükseliş Sonucu KAP’a Bildirim Gönderildi

Garanti Faktoring paylarında bugünkü işlemlerde görülen güçlü yükseliş sonucunda, olağandışı fiyat ve miktar hareketi açıklaması yapıldı.
Garanti Faktoring Paylarındaki Hızlı Yükseliş Sonucu KAP’a Bildirim Gönderildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Garanti Faktoring Anonim Şirketi hisselerinde bir haftadadır hızlı bir yükseliş gerçekleşirken üst üste 3 gün boyunca devre kesici aktif oldu. Garanti Faktoring bugünkü işlemlerde ise güçlü yükselişini sürdürürken, devre kesici sınırının altında çıkış kaydediyor.

Garanti Faktoring şirketinin hisselerinde görülen ani yükselişler sonucunda bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı. Açıklamada, Borsa İstanbul’dan gelen yazıya istinaden şirket payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığı ifade edildi.

Garanti Faktoring hisseleri (GARFA) TSİ 16:35 sularında yüzde 6,99 oranında yükselişle 12,09 liradan alıcı buluyor.
Garanti Faktoring Hisseleri Yüzde 6,99 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde de devre kesiciyi aktif ederken, kapanışı 11,3 liradan gerçekleştirmişti. Bugünkü işlemlere ise 11,35 liradan başlayan hisseler, açılışın gerçekleştiği ilk yarım saat içinde 10,78 liraya kadar geriledi. Ancak buradan güçlü toparlanma gösteren hisseler, 12,43 liraya kadar yükseldi.

GARFA hisselerinde görülen ani hareketlerin bugün devre kesici üst sınırının altında gerçekleşmesi nedeniyle bir kesinti gerçekleşmedi. Ancak günü geniş bant aralığında dalgalı bir seyirle geçirdi. Hisseler, öğleden sonraki işlemlerde 12 lira sınırının üstünde kalmaya çalıştı.

Garanti Faktoring hisselerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 12,75 ve 13,41 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 11,10 ve 10,11 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip ediliyor.

GARFA kodlu hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansı incelendiğinde haftalık bazda %39,72 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %49,69 yükselen hisseler, yıllık bazda %14,27 oranında kazanca işaret ediyor. Hisselerin kısa vadede ani yükseliş ivmesi, fiyatlar dışında getiriler üzerinde de dikkat çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu