Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

6496 Puanı Gören Fransız Borsa Endeksi Mayıs Sonunda Yeni Rekor Kaydetti

Fransa gösterge endeksi CAC 40, bugünkü yükselişle 21 yılın yeni rekorunu kaydetti.
6496 Puanı Gören Fransız Borsa Endeksi Mayıs Sonunda Yeni Rekor Kaydetti

Bugün yayımladığı Küresel Ekonomik Görünüm raporunda OECD, 2021’de dünya ekonomisi için tahminini yüzde 5,6’dan yüzde 5,8’e yükseltti. 2022 için tahminini yukarı yönlü revize ederek yüzde 4 büyümeye yükselttiği Fransa’da hisseler bugün yükselişle seyretti.

Geçen hafta 20 yılı aşkın sürenin en yüksek değerlerini test eden Fransız göstergesi CAC 40, Mayıs ayının son gününe düşüşle başlarken kısa süre sonra pozitif bölgeye geçti.

Bugünkü 6,496.32’lik yüksek seviye 2000 yılın başlarından sonra ulaşılan en güçlü seviye oldu.
Fransız CAC 40 6 Bin 496 Puan
Kaynak: MarketWatch

Mayıs ayının yeni rekor seviyede tamamlamaya ilerleyen Fransız borsa endeksi, TSİ 12.25 sıralarında pozitif bölgede seyrini korudu.

Endeksin 1 aylık getirisi yüzde 3’e yaklaşırken yıl başından bu yana yüzde 17’ye varan artış sağladı. Bu arada Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, 2021 yılı için kamu açığı tahminini GSYİH’nin yüzde 9’undan yüzde 9,4’üne yükseltti.

Aynı zamanda ekonomik büyümenin 2022’nin başlarında COVID 19 öncesi seviyelere dönmesini beklediğini belirterek yıl için yüzde 5’lik ekonomik büyüme tahminini korudu.

Fransa’da yetişkin nüfusun 31 Mayıs’tan itibaren aşı için uygun olacağı duyurulurken tarih  15 Haziran’dan öne çekildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum