Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınay Savunma: Halka Açılmayla Katma Değer Yaratacağız

Bugün talep toplamaya başlayan Altınay Savunma hakkında konuşan yönetim kurulu başkanı önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Altınay Savunma: Halka Açılmayla Katma Değer Yaratacağız
HABER GİRİŞ

Yatırımcının merakla beklediği Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. bugün talep toplamaya başladı. Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay şirkete yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomim’e konuşan Altınay, ülke olarak son yıllarda gerçekleştirilen Ar- Ge yatırımları ile kendi teknolojimize sahip olma yolunda önemli adımlar atıldığını bildirdi. Ülkenin savunma teknolojileri yatırımlarına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Türkiye için orta Doğu, Uzak Doğu Asya (Endonezya, Malezya, Filipinler), Güney Amerika ve Afrika bölgelerinin potansiyel pazar konumunda olduğunu aktardı. Buradaki ihtiyaçların karşılanması, Türkiye’nin ve şirketin adına katma değer yaratılması kapsamında ihtiyaç duyulacak mali kaynağı ve manevi gücü halka açılma süreci ile sağlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Altınay’ın aktardığına göre halka arz edilecek payların yüzde 69’u yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 30’u yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilmiş durumda. Halka açılacak payların yüzde 1’i ise şirket çalışanlarına tahsis ediliyor.

Şirket Geçen Yıl 1,2 Milyar TL Hasılat Elde Etti

Şirketin büyüme süreci hakkında konuşan Altınay, geçen yılın yaklaşık 1,2 milyar TL hasılat ile kapatıldığını aktardı. 2021 yılında bu tutarın 263 milyon TL olduğunu not etti. 2 yılda yüzde 356 büyüme ile hasılatın yaklaşık 5 katına ulaştığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında 2023 yılı dönem sonu net karın 335 milyon TL’ye ulaştığını aktardı. Yeni kurulan fabrikayı faaliyete geçirdiklerini bildirdi.

Tüm bunların yanında şirketin sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamaları hakkında konuşan Altınay, MAAT Projesi’ne yönelik bilgi verdi. Söz konusu projenin, kullanım ömürlerini tamamlamış mühimmatların çevreye zarar vermeden, insansız bir şekilde bertaraf edilerek kalan malzemelerin sanayiye geri kazandırılmasını kapsadığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.