Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Madencilik Zorluğu Rekor Kırarken Fiyat Artıyor

Ethereum zincirindeki veriler iyileşme işaretleri gösteriyor. Fiyat tarafında ise kazançlar artıyor. Detaylar haberde…
Ethereum Madencilik Zorluğu Rekor Kırarken Fiyat Artıyor
Yorum

Geçtiğimiz süreçte sert düşüş yaşayan Ethereum, toparlanma sürecine girmiş görünüyor. Glassnode tarafından aktarılan son verilere göre ağdaki madencilik zorluğu 1 Şubat’ta 13.1 katrilyon ile yeni bir zirveye ulaştı ve 23 Ocak’taki bir önceki zirveyi geride bıraktı.

Madencilik zorluğu, ortalama blok bulma süresi üzerinden periyodik olarak ayarlanıyor. Zorluk, hash oranıyla doğru orantılı hareket eder. Madenci sayısı arttıkça ağdaki hash oranı artar ve blok bulma süresi önceden belirlenen değerin altına düşer. Böylece ağın zorluğu artış eğilimine girer.

Ethereum’un hash oranı da geçtiğimiz günlerde proof-of stake sürecinin ortasında tarihi zirveye ulaşmıştı. Kripto para birimi Ocak ayının son haftalarında 2.150 dolara kadar gerilemişti.

ETH madencilik zorluğu
Kaynak: Glassnode

Ağdaki iyileşme ve piyasadaki toparlanma ile beraber Ethereum’un fiyatı 2.800 dolara yaklaşmış durumda.

Ocak ayında yaşanan volatilite nedeniyle Ethereum, Mart 2020’den bu yana en kötü aylık fiyat düşüşünü gördü. ETH’nin Ocak’taki aylık kayıpları %25’in üzerine çıktı. Son bir hafta içerisindeki kazançlar ise %15’e ulaştı.

Dijital varlık son 24 saat içerisinde %9.78 artışla Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%