Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağında Londra Yükseltmesi Sonrası Yakılan ETH 500 Bini Geçti

EIP-1559 sonrası Ethereum yakılmaya devam ediyor. Artan yakım dolaşımdaki arzı azaltıyor ve fiyata olumlu yansıyor.
Ethereum Ağında Londra Yükseltmesi Sonrası Yakılan ETH 500 Bini Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum ağı, Eylül ayında Londra yükseltmesini aldı. Bu güncelleme ETH’yi deflasyonist bir yapıya ulaştırıyor ve ağda yakılan coin miktarının artmasını sağlıyor. Son verilere göre yükseltme sonrası yakılan Ethereum miktarı 500 bine ulaştı.

Yakılan toplam ETH miktarı ise 1.7 milyar dolara kadar ulaşmış durumda. EIP-1559 güncellemesi ile Ethereum ağına ücret yakma mekanizması uygulandı. Ağustos ayından bu yana, daha önce madencileri geçiş işlemleri için ödüllendirmek için kullanılan madenci ücreti, temel ücret olarak değiştirildi.

Yakılan Ethereum miktarı
Kaynak: Etherchain

Yükseltme sonrası madencilere ödül sunulurken, taban ücret üzerinden yakım gerçekleştiriliyor. Ağda her gün artan sayıda işlemle birlikte daha fazla coin yakılıyor. Bu da Ethereum’u giderek dağıtılandan daha fazla yakılan deflasyonist bir varlık haline getiriyor.

Ağda bulunan coin sayısı, mevcut ücret yakma mekanizması ile sürekli azalırken, Ethereum’un fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Azalan arz ve hızla artan talep ile tüccarlar ve yatırımcılar, fiyat artışı beklerken, birikim yapmaya devam ediyorlar.

Kripto para birimi Ekim ayı içerisinde %26’ya yakın yükseliş yaşadı. Ancak sonrasında %30’a yakın bir geri çekilme oldu. Parite an itibariyle 3.500 dolar seviyesinde konsolide oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%