Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Balinalarının Tuttuğu Toplam Varlıklar 19 Milyon ETH’ye Ulaştı

Büyük ETH adreslerindeki kripto varlıkların oranı artıyor.
Ethereum Balinalarının Tuttuğu Toplam Varlıklar 19 Milyon ETH’ye Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasaına dair son veriler toparlanma işaretlerini gösteriyor. Yukarı yönlü hareket ile Ethereum’un fiyatında da artış gözlemlendi. Kripto para birimi yazım itibariyle 2.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Günlük grafikte ETH %7’ye yakın artış yaşadı.

Bu durum ilk 10 ETH adreslerinde tutulan dijital varlıkların sayısının da artmasına neden oluyor. Santiment verileri son birkaç hafta içerisinde balinaların birikimlerine hız verdiğini gösteriyor. Bu birikimin yanı sıra borsalardaki Ethereum arzının da düştüğü belirtiliyor.

En büyük 10 Ethereum adresi
Kaynak: Santiment

En iyi 10 Ethereum balina adresi, tutulan arz açısından yeni bir dönüm noktasına doğru ilerliyor. Şu anda 19.08 milyon ETH tutan bu en iyi adresler, fiyat 4.300 doların üzerine fırlamadan üç hafta önce 19.25 milyon ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesini elinde tutuyordu.

Ekosistemin ağ yükseltmesi olarak bilinen Ethereum 2.0, topluluktan büyük destek aldı ve mevduat sözleşmeleri kapsamında toplanan ETH oranı 5 milyonu geçti. Volatilitedeki son düşüş nedeniyle, ETH ağındaki ortalama işlem ücreti son 4 haftada 60 dolardan 6,08 dolara kadar geriledi.

Bu gelişmeler balinaların ETH hareketlerin de hızlandırdı. Whale Alert, bilinmeyen bir cüzdana 48.582 Ethereum içeren bir işlem bildirdi. Bilinmeyen transferlerdeki son artışın yanı sıra, bu hafta önde gelen dijital borsalardan kripto cüzdanlarına kadar büyük Ethereum hareketleri de bildirildi.

Son olarak Binance’den bir dijital cüzdana 55 milyon dolardan fazla değere sahip 20.522 ETH aktarımı gerçekleştirildi. Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, akıllı sözleşmeler şu anda toplam Ethereum arzının yaklaşık %23’ünü elinde tutuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%