Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Arzının Üçte Biri Son Bir Yıl İçerisinde Borsalardan Çıkarıldı

Ethereum merkezi borsalardan uzaklaşmaya devam ediyor.
Ethereum Arzının Üçte Biri Son Bir Yıl İçerisinde Borsalardan Çıkarıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların merkezi borsalardan başka platformlara aktarılması, DeFi sektörünün büyümesi ile doğru orantılı olarak ilerliyor. Santiment tarafından sunulan verilere göre, dolaşımdaki Ethereum arzının 1/3’ü borsalardan kişisel cüzdanlara taşındı.

Geçtiğimiz bi yıl içerisinde, dolaşımdaki arz %24’ten %16’ya düşürüldü ve bir yılda toplam %8’lik bir kayıp yaşandı. Böyle bir eğilimin ana nedeninin, madeni para ağının güncellenmesi ve hızlı bir fiyat artışı olduğu belirtiliyor.

ETH borsa arz grafiği
Kaynak: Santiment

Birikim dönemleri genellikle bir varlığın fiyatı hızla yükseldikten sonra hızlanır. Bu da yatırımcıların fonları satmak istemedikleri için borsadan uzaklaştırmasına neden olur. Tüccarlar genellikle varlıklarını satmaya istekli olduklarında borsalarda para tutmayı tercih eder.

Borsa arzlarının azalmaya başladığı Eylül 2020’den bu yana, Ethereum fiyatı yaklaşık %1.000 arttı ve ağda ortalama giriş 1.800-2.000 dolar oldu. Ethereum sahiplerinin çoğunluğu şu anda coinlerini %69 kârla elinde tutmaya devam ediyor.

ETH günlük mum grafiği
Kaynak: TradingView

Önceki 2017 boğa koşusu ile karşılaştırıldığında, Ethereum, likidite sağlama ve borç verme gibi çeşitli alternatif yatırım seçenekleri ile öne çıkıyor Bu nedenle, bazı durumlarda yatırımcılar paralarını borsada tutmak veya satmak yerine yeniden yatırım yapmayı tercih edebiliyor.

DeFi'de kilitli ETH miktarı
Kaynak: DeFi Pulse

DeFi endüstrisinde kilitli toplam değer şu anda 85 milyar dolar seviyesinde. Mevcut eğilim, Ethereum sahiplerinin varlıklarını borsalar yerine kişisel cüzdanlarında veya DeFi akıllı sözleşmelerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%