Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum 2021’de Bitcoin’den %140 Daha Fazla Kazandırdı

Ethereum geçtiğimiz yıl Bitcoin’e nazaran üstün performansı ile dikkat çekti. Detaylı veriler haberde…
Ethereum 2021’de Bitcoin’den %140 Daha Fazla Kazandırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

2021 yılı, kripto para piyasası tarihindeki en başarılı dönemlerden birini yaşadı. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı ve yılı %58 büyüme ile kapattı. Aynı zamanda, Ethereum daha da etkileyici sonuçlar gösterdi.

Kripto para birimi rakibi Bitcoin’e nazaran %140 oranında daha fazla kazanç sağladı. ETH’nin üç aylık getirilerine göre varlık, 2021’in her çeyreğinde, yılın ikinci çeyreğinde küresel kripto para piyasası satışlarında bile Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Yılın ilk çeyreği, Ocak-Nisan ayları arasında %102 fiyat artışıyla sona eren Ethereum’un en başarılı dönemiydi. Ethereum’un genel olarak daha iyi performans göstermesi piyasa için beklenen bir durumdu.

Ethereum çeyreklik performanslar
Kaynak: Skew Analytics

Yıl boyunca, NFT çılgınlığının gaz ücretlerini yükseltmesi, DeFi sektörünün milyarlarca kullanıcının fonunu çekmesi ve ağın sürekli güncellemeler alması gibi sayısız faktör Ethereum fiyatını olumlu etkiledi.

EIP-1559 güncellemesinin tanıtımı, yeni sunulan ücret yapısı varlığın yapısını tamamen değiştirdiği ve gelecekte Ethereum’u deflasyonist hale getirecek. Bundan kısa bir süre sonra ağda ortaya çıkan ilk deflasyon bloklarından biri, ağa yakılandan daha az ETH getiriyor.

Ethereum yazım itibariyle 3.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. 450 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Ethereum, geçtiğimiz aylarda 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%