Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum 2.0’da Stake Edilen Kripto Varlık Değeri 13 Milyar Doları Geçti

Mevduat sözleşmesi kapsamında 5.6 milyon Ethereum bulunuyor.
Ethereum 2.0’da Stake Edilen Kripto Varlık Değeri 13 Milyar Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum ekosistemi akıllı kontrat özelliği ve mevduat sözleşmesi kapsamında, yatırımcılar varlıklarını kilitleme imkanı sunuyor. Uzun zamandır beklenen ağ yükseltmesi olan Ethereum 2.0, şimdi mevduat sözleşmesi kapsamında rekor düzeyde en yüksek seviye olan 5.6 milyondan fazla ETH’ye ulaştı.

Etherscan tarafından yayınlanan en son verilere göre, Ethereum 2.0’ın stake sözleşmesi kapsamında kilitlenen ETH’nin toplam değeri yaklaşık 13,5 milyar dolar olarak görünüyor. ETH 2.0, 2020 Aralık ayının ilk haftasında Beacon Chain’in lansmanı ile resmi olarak kullanıma sunulmuştu.

Fiyat Düşüşü Stake Değerini Azalttı

ETH fiyat düşüşü
Kaynak: Etherscan

Lansmandan sonraki dört gün içinde yaklaşık 1 milyon Ethereum stake edildi. ETH ağı, mevcut iş kanıtı ağından geliştirilmiş bir hisse kanıtı ağına geçiş yapmış oldu. Stake edilen ETH’nin toplam değeri, fiyatta görülen son düşüş nedeniyle son birkaç hafta içinde önemli ölçüde azaldı.

Kripto para birimi Mayıs ayında 4.300 dolara ulaşarak tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı. O dönemden itibaren ETH değerinin %45’ten fazlasını kaybetti. Ethereum yazım itibariyle 2.400 dolar fiyat ve piyasa değeri 280 milyar dolar seviyesinde.

Kripto para tüm piyasanın %17.5’ine hakim durumda. Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, dijital borsalar şu anda 2 yılın en düşük seviyesi ile 13 milyondan az ETH tutuyor. Öte yandan, akıllı sözleşmeler şu anda toplam ETH arzının %23’ünden fazlasını barındırıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%