Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum 2.0’ın Kripto Paranın Bitcoin’i Geride Bırakacağı Tahmin Edildi

Pantera Capital CEO'su, Ethereum'un, Bitcoin'den daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.
Ethereum 2.0’ın Kripto Paranın Bitcoin’i Geride Bırakacağı Tahmin Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yaklaşan Ethereum London hard fork’unun ortasında, yükseltmenin ETH’nin Bitcoin’e geçmesine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Morehead, daha yeni bir kripto para birimi olarak Ethereum’un, Bitcoin’den daha fazla potansiyele sahip olduğunu söyledi ve en son Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 yükseltmesinin dijital tokenin sabit bir varlık gibi ticaret yapmasına yardımcı olacağını belirtti.

Enerji Tüketimi Azaltılacak

Enerji Tüketimi Azaltılacak

ETH London yükseltmesindeki beş EIP’den biri olan EIP 1559, Ethereum’un mevcut ücret yapısında beklenen bir güncelleme olarak gösteriliyor. Güncelleme, Ethereum işlemlerini göndermek için minimum bir ödeme ve madencilerin en yüksek tekliflere öncelik vermesini sağlayan bir teklif verme sisteminin önüne geçiyor.

Morehead, kripto para biriminin Ethereum 2.0’a geçişinin , Bitcoin’inkine kıyasla ETH madenciliğindeki enerji tüketim seviyelerini önemli ölçüde azaltacağın belirtti. ETH için daha parlak bir gelecek ön görmesine rağmen Morehead, Bitcoin’in gelecekte büyümesi konusunda iyimser düşüncelere sahip.

Yetkili, Bitcoin’in 2021’in sonunda 80.000 ila 90.000 dolar arasında ticaret yapacağını ve bir yıl içinde 120.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Ethereum’un Londra Hard Fork’u, 4 Ağustos tarhinde gerçekleşecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%