Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Asgari Ücrette Artış için Yıl Ortasına İşaret Etti

Erdoğan, son dönemde sık sık gündeme gelen asgari ücret konusunda açıklama yaptı. Artış ihtimalini artıran açıklamanın detayları haberde...
Erdoğan Asgari Ücrette Artış için Yıl Ortasına İşaret Etti
Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23-24 Mart tarihlerinde NATO Liderler Zirvesi için Brüksel’deydi. Bugün 15.30’da Tokat Havalimanı’nın açılış törenine katılacak olan Erdoğan, Brüksel temasları sonrasında uçakta medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ekonomiyle ilgili başlıklara da değinen Erdoğan, gündeme gelen asgari ücret güncellemesiyle ilgili olarak konuştu. Erdoğan’ın açıklamaları milyonlarca çalışanı sevindirecek bir artışa şöyle işaret etti:

“Yapılacak görüşmeler neticesinde yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz.”

Erdoğan’ın bu açıklamaları, basın mensuplarının Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın “biz bir davet gelirse zevkle o masaya otururuz” açıklamalarına atıfla ücrette artış hakkındaki soruları üzerine geldi.

Aynı zamanda emeklilere ödenen bayram ikramiyesiyle ilgili emeklilere bir müjdenin olup olmayacağı soruldu.

Erdoğan, şu anda yılın üçüncü ayında olduğumuzu anımsatarak yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın da kendisinin önüne mevcut durumu getireceğini söyledi.

Bakan Vedat Bilgin’in sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunduğunu ve yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde vatandaştan, özellikle işçiden böyle bir şeyi esirgemeyeceklerini aktardı. “Veren el alan elden hayırlıdır.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada asgari ücret tartışmalarını anlamlı bulmadığını söylemişti. Zaten yeteri kadar yüksek artış yapıldığına işaret eden Bilgin, artış olasılığına kapıyı kapatmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu