Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zayıf Seyreden Doğuş Otomotiv Hisselerinde Haftalık Kayıp %10’u Geçti

Doğuş Otomotiv hisseleri, günün ilk yarısını kar-zarar sınırında tamamlarken, haftalık kaybı genişliyor.
Zayıf Seyreden Doğuş Otomotiv Hisselerinde Haftalık Kayıp %10’u Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. (DOAS) hisse senedi fiyatı, 4 Ekim işlemlerini 31,44 liradan tamamladı. İkinci işlem gününe 31,3 ile daha düşük seviyeden açıldı. Ardından dalgalı bir seyir izledi.

Doğuş Otomotiv hisseleri, saat 12.13’te %0,06 artıda işlem görüyor.
Doğuş Otomotiv Hisseleri 31,44 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisselerin an itibarıyla satışa sunulduğu fiyat 31,44 TL. Günün ilk yarısında 31,20 – 32,00 arasında hareket etti. Günlük kaybı çok olmasa da haftalık bazda %10,21 oranında gerilemiş durumda.

5 günlük işlem döneminde gerçekleşen en düşük fiyat 31,16 ile dün kapanışa doğru görüldü. 35,84 olan en yüksek seviye ise geçen hafta Çarşamba günü kaydedildi. Hisselerin aylık değişimi %8 artışı işaret ediyor.

Yıllık bazda yatırımcısına %116 kazanç sunan Doğuş Otomotiv hisselerinin gördüğü fiyat aralığı 13,91 – 36,53 oldu.

Ak Yatırım günlük bülteninde otomotiv satışları hakkında tahminde bulunuldu. Kurum analistleri, şirketin bu yılın tamamı için hedeflenen 100 bin adet satışın aşılacağını düşünüyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre Eylül ayında, hafif araç pazarı yıllık bazda %37 daraldı. Doğuş Otomotiv’de satışlar %47 azalırken, bu oran Volkswagen markalı araçlarda %38 düşüş şeklinde gerçekleşti.

HSBC’nin şirket hisseleri için yaptığı analizde, 33,11 – 34,77 arası direnç seviyeleri olarak işaret edildi. Destekler için ise “Pivot seviye 32.13 seviyesinden geçmekte olup, aşağı yönlü hareketlerde birinci destek 30.47, ikinci destek ise 29.49 seviyesinden geçmektedir.” yorumu yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu