Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Devinin Temettü Kararı Açıklandı

Son bilançosunda yüzleri güldürmeyen Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den temettü kararı geldi. Detaylar haberde;
Gıda Devinin Temettü Kararı Açıklandı
HABER GİRİŞ

Geçen yılın son çeyreğinde net kârını eksiye düşüren Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., dün toplanan yönetim kurulunun kararını paylaştı.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimde, yönetim kurulunun, yatırımcılara temettü ödemesi yapılmaması yönünde karar aldığı açıklandı.

Açıklamada, şirketin son bilançosunda, Vergi Usul Kanunu kapsamında tutulan yasal kayıtlara göre dağıtılabilir dönem kârı olmadığı kaydedildi.

Metinde, “Kâr dağıtımı yapılamayacağı hususunun 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Yayla Gıda Hisse 08.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

22 yılının Mayıs ayında 12,50 TL’den halka arz olan ve YYLGD koduyla işlem gören şirket hisseleri, temettü kararının geldiği günde düşüşte kayda geçti. Yıllık primi yüzde 24 oranıyla enflasyonun çok altında kalan hisseler yazım anında 13,34 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.