Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekora Çıkan Hisselerde Beklenti 1310 TL! Analistler Paylaştı

Türk Traktör, Nisan ayını kapsayan satış, üretim ve ihracat verilerini paylaştı. Üretimdeki düşüşe dikkat çeken aracı kurumlar hedef fiyatlarını açıkladı. İşte detaylar;
Rekora Çıkan Hisselerde Beklenti 1310 TL! Analistler Paylaştı
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar satış, üretim ve faaliyet verilerini açıklayan şirketler için değerlendirmelerini paylaşarak söz konusu rakamların hisselere nasıl etki edeceğini analiz ediyor. Aylık verilerini paylaşan Türk Traktör (TTRAK) için iki aracı kurumdan hedef fiyat geldi.

Deniz Yatırım, Türk Traktör’ün paylaştığı aylık verilere göre toplam traktör üretiminin 2024’ün Nisan ayında aylık yüzde 24, yıllık bazda ise yüzde 13 oranında azaldığını belirtti. Traktör ihracat adedinin Nisan 2024’te yıllık yüzde 25 azalışla 1200 olarak gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Şirketin sadece yurt içi satış adetlerinin yıllık bazda arttığı, ancak üretim ve ihracat adetlerinde hem aylık hem de yıllık bazda gerileme görüldüğü ifade edildi. Bu sonuçların TTRAK payları için sınırlı olumsuz olarak değerlendirildiği bildirildi.

Deniz Yatırım, TTRAK için 12 aylık hedef fiyatını 1310 TL, önerisini ise “al” olarak korudu. Geriye dönük 12 aylık veriler göre hissenin 10,4x F/K ve 6,9x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem gördüğü aktarıldı.

Ata Yatırım ise satış ve ihracat verilerine işaret ederek hisse için “tut önerisinin sürdüğünü ve 12 aylık hedef değerin hisse başına 743 TL seviyesinde olduğunu belirtti. Söz konusu hedef fiyat, hissenin mevcut işlem gördüğü değerin daha da altına işaret etmektedir.

GCM Yatırım Banner

Rekora Çıkan Hisselerde Beklenti 1310 TL! Analistler PaylaştıKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 666 TL’den tamamlayan TTRAK, 8 Mayıs’ta gördüğü 1002 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu noktada tutunamayan ve sınırlı bir geri çekilme gösteren hisse, 8 Mayıs saat 13.20 itibarıyla yüzde 1 artışla 994 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.