Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Metalurji için Halka Arz Raporu Geldi

Yarın halka arz işlemleri için talep toplamaya hazırlanan Koç Metalurji A.Ş. için Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den analist raporu geldi.
Koç Metalurji için Halka Arz Raporu Geldi
HABER GİRİŞ

Kimi aracı kurumlardan, geçen ay halka arz olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGYAS) paylarının iskontolu bulunduğu görüşleri geldikten sonra ikinci günde tavan bozan ve arz fiyatının altına düşen hisseler, yeni halka arzlar için yatırımcıların endişelerini artırmıştı.

Yatırımcılar, yarın talep toplamaya başlayacak olan Koç Metalurji A.Ş. (KOCMT) hisseleri için uzman görüşünü beklerken, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den analist raporu geldi.

20,50 TL fiyattan 9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde talep toplamaya hazırlanan şirketin halka arzı için Gedik Yatırım, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden fiyat tespit raporuna ilişkin analist raporunu paylaştı.

Raporda, halka arz büyüklüğü 2,5 milyar TL olup, toplamda 125 milyon adet lot dağıtımı yapmaya hazırlanan Koç Metalurji için belirlenen arz fiyatında iskonto oranı yüzde 30’u aştı.

Açıklamada, “Kullanılan yöntemler içerisinde indirgenmiş nakit akımları ve çarpan analizine sırasıyla yüzde 60 – yüzde 40 ağırlık verilmesini uygun buluyoruz. Kullanılan değerleme yöntemleri sonrasında pay başına değerden yüzde 30,6 iskonto oranı uygulanarak 20,50 TL pay başına fiyat hesaplanmıştır” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.