Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Romanya’da Büyüme Hareketi

Akfen Yenilenebilir Enerji bugün KAP üzerinden Romanya'da enerji projeleri geliştirmek üzere atılan önemli bir adımı duyurarak yatırımcılarına müjde verdi. İşte detaylar;
Enerji Şirketinden Romanya’da Büyüme Hareketi
HABER GİRİŞ

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. (AKFYE), Romanya’da enerji projeleri geliştirmek üzere şirket kurulumuyla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama yaptı. Açıklamada bugün itibarıyla enerji projeleri geliştirmek amacıyla Romanya’da şirket kurulacağına işaret edildi.

Akfen Yenilenebilir Enerji bugün KAP üzerinden Romanya’da, Sunway Energy S.R.L. adında özel amaçlı bir şirketin kuruluş ve kayıt başvuru işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Romanya merkezli Devvis Services S.R.L. şirketi ile Romanya’da enerji projeleri geliştirmek için bir SPV (Özel Amaçlı Araç) şirketi kurmak üzere ortaklık anlaşması yaptıkları kaydedildi.

27 Mart 2024 tarihindeki KAP bildirisini anımsatan Akfen Yenilenebilir Enerji, 200 Romen Leyi sermaye ile kurulacak olan SPV şirketinde yüzde 85 oranında kurucu ortak olacağını açıkladı.

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş (AKFYE) tarafından 8 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Romanya’da enerji projeleri geliştirmek amacıyla kurulan şirket hakkında açıklama yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Akfen Yenilenebilir Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada AKFYE koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 140 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 22,76, haftalık bazda ise yüzde 11 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içinde 25,98-26,7 lira aralığında seyreden AKFYE payları TSİ 14.39 itibarıyla yüzde 0,99 artışla 26,56 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın