Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Kâr Eden Şirketin Hisselerine “AL” Dedi

Alnus Yatırım, Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin hisseleri için 'AL' tavsiyesi verdi. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Kâr Eden Şirketin Hisselerine “AL” Dedi
HABER GİRİŞ

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Nisan ayının son haftasında 2023 yılına ilişkin bilançosunu yayımladı. Alnus Yatırım, şirkete yönelik finansal değerlendirme raporunu yayımladı.

Alnus Yatırım, şirketin hasılatının 2023 yılında geçen yıla göre yüzde 13,50 arttığını ve 1,26 milyar TL olduğunu not etti. Dönem net kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45,08 oranında artışla 607,6 Milyon TL civarında oldu.

Brüt kar rakamındaki artış miktarının 481,4 milyon TL olduğu aktarıldı. Şirketin faaliyet giderlerinde 126,1 milyon TL tutarında artış görüldüğü bildirildi.

Şirketin esas faaliyet karının 334,9 milyon TL olduğu aktarıldı. Yatırım faaliyet gelirlerinin 321,6 milyon TL tutarında olduğu bildirildi.

Bunun yanında şirketin toplam satışları içerisinde ihracatın payının geçen sene yüzde 32 düzeyindeyken, 2023 yılında yüzde 27’ye gerilediğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu raporda Kimteks’in 2024 yılında global oyuncularla aynı ligde yer almayı hedeflediği not edildi. Avrupa’da tüm ürün gruplarında büyümeyi öngördüğü bildirildi.

Yapılan değerlendirmenin ardından şirketin hissesi için (KMPUR) 12 aylık hedef fiyat 83,50 TL ve ‘AL’ olarak belirlendiği not edildi.

Şirketin hisseleri 60,25 TL’den güne başladı. 60,45 TL’ye yükselen hisseler günün ikinci yarısında düşüşe geçti.

Hisseler 59,4 TL’ye kadar geriledi. KMPUR hisseleri yıllık bazda yüzde 60,8, aylık bazda yüzde 5,97 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 7’ye yakın kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.