Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 250 Kazandıran Hisseler Hedefi Çoktan Aştı!

Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. hisseleri için bugün Yapı Kredi Yatırım’dan değerlendirme raporu geldi. Detaylar haberde;
Yüzde 250 Kazandıran Hisseler Hedefi Çoktan Aştı!
HABER GİRİŞ

Bu yılın ilk çeyreklik bilançosunda, net kârı 595 milyon TL seviyesinde kayda geçen Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. hisseleri için Yapı Kredi Yatırım’dan değerlendirme raporu geldi. Yapı Kredi Yatırım’ın 560 milyon TL, piyasanın ise 584 milyon TL tutarındaki beklentisinin üzerinde kâra imza atan şirketin AGESA kodlu hisseleri için hedef yukarı taşındı.

2024’ün birinci çeyrek bilançosunda yıllık yüzde 192, çeyreklik ise yüzde 64 artışla kârını yüksek tutan şirket için raporda şu ifadelere yer verildi:

“Sonuçların beklentimizin üzerinde gerçekleşmesinde beklentilerimizden daha yüksek yatırım gelirleri etkili olurken, hayat sigortası ve emeklilik teknik karlılığı beklentimize yakın gelişti. Sonuçları hisse için nötr olarak değerlendiriyoruz.”

AGESA Fiyat 08.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler için 12 aylık hedef fiyat 75 TL’den 98 TL’ye çıkarken, “TUT” tavsiyesi korundu. Hedef fiyatın yukarı yönlü revize edildiği günde hisseler artıda kayda geçti.

Yıllık yüzde 250 primlenen ve aylık yüzde 22, haftalık ise yüzde 5 değer kazanan hisseler yazım anında yüzde 3’e giden artışıyla 89,75 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.