Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğuş GYO Hisseleri JCR Derecelendirmesi Sonrası Ekside

Doğuş GYO hisseleri öğleden sonra ilk yarıya kıyasla daha zayıf seyrederken, yatırımcılar JCR Avrasya’nın kredi derecelendirmesini değerlendiriyor.
Doğuş GYO Hisseleri JCR Derecelendirmesi Sonrası Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hakkındaki değerlendirmesini paylaştı. JCR Eurasia, Doğuş’un uzun vadeli uluslararası yabancı para kredi notunu BB, görünümünü ise durağan olarak belirledi. Uzun vadeli yerel para için de not ve görünüm dereceleri aynı oldu.

Şirketin uzun yıllara dayanan sektör bilgisi ve yüksek marka bilinirliği sağladığı belirtildi. Bu doğrultuda kısa vadeli yerel ve yabancı para notu B, görünümü durağan olarak paylaşıldı.

Açıklamada 2020 mali yılı itibarıyla şirketin gayrimenkul portföyündeki varlıklarının süreklilik arz ettiği ve yüksek düzeydeki doluluk oranlarına sahip olduğu söylendi.

Derecelendirme yapılırken; kurumsal yönetim ilkelerine yüksek düzeyde uyum sağlaması, Gebze Center AVM nedeniyle net varlık ve gayrimenkul portföy değerinde ilerleyen dönemlerde iyileşme beklenmekle birlikte değer kaybı görülmesi, 2022 mali yılında ödenmesi gereken yüksek miktardaki kredi yükünün yeniden yapılandırmaya ihtiyaç duyması ve Covid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen istikrarlı gelir seviyesi gibi hususlar dikkate alındı.

Doğuş GYO hisseleri (DGGYO) gün içinde %1’den fazla yükselip, ikinci yarıda kazancının bir kısmını verdi.
Doğuş GYO Hisseleri %0,35 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri haftayı %2’den fazla düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor. Aylık değişimi %4 düşüşe işaret ederken, yıllık süreçte %48’lik yükseliş gösterdi. Hisseler dün kapanışı 8,68 liradan yaptı.

Haftanın son işlem gününe 8,57’den başladı. Saat 11.35’te 8,88 lira ile seansın en yükseğini kaydetti. Ardından sınırlı düşüş gösteren şirket hisseleri %0,35 kayıpla 8,76 lirada tutundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu