Yatırım yapmaya başla!

Çiftlik Bank Kurucusunun Uruguay’a Kaçtığı İddia Ediliyor!

Yüz binlerce kişiyi dolandırarak kayıplara karışan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın, Uruguay'a kaçtığı iddia ediliyor. Haberin detayları şöyle...
Çiftlik Bank Kurucusunun Uruguay’a Kaçtığı İddia Ediliyor!

Hafta sonu Ümraniye’deki işyerini sessiz sedasız kapatan ve yüz binlerce kişinin parasını ödemeden kayıplara karışan Çiftlik Bank’ın kurucusu için yeni bir iddia ortaya atıldı. Sözcü’nün ulaştığı bir belgeye göre; kurucu Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçtığı iddia ediliyor. Aydın’ın Güney Amerika ülkesi olan Uruguay’da olduğu tahmin edilirken, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, “nitelikli dolandırıcılık” suçlamasında bulunuldu.

8 Haziran 2017 tarihinde avukatına vekaletname çıkaran Mehmet Aydın, ev adresi olarak Uruguay’ı gösterdi.

Söz konusu tarihte Türkiye’nin Buenos Aires’teki Arjantin Büyükelçiliğine giderek, Avukat Mehmet Tuna adına vekaletname çıkaran Aydın, ikamet ettiği yer olarak; “Barrio Carrasco Av. Rivera 72 / 32 Montevideo” adresini gösterdi.

Avukat Mehmet Tuna, Çiftlik Bank’ın genç kurucusu Mehmet Aydın ile çalışmayı geçtiğimiz yıl bıraktığını söyledi.

Hafta sonu şirketin Ümraniye’deki bir plazada bulunan işyerinin boşaltılması üzerine, mağdur olan insanlar ayaklandı. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç’tan ise “başınızın çaresine bakın” açıklaması geldi.

İlk önce bir oyun olarak başlayan Çiftlik Bank, 77 bin 843 kişiye umut vaat ederek dolandırdı.

Vatandaşlar yatırdıkları paraları geri alamayınca dolandırıldıklarını anladılar. Bursa’nın İnegöl ilçesinde bankanın tesislerine giden mağdurlar isyan ederken, paralarının karşılığı olarak buradaki hayvanları almak istediler. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından hazırlanan rapora göre; 62 bin 877 kişiye, 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. Geri kalan para ise Kıbrıs’a ve Mehmet Aydın ve eşinin hesabına yatırıldı.

Çiftlik Bank hakkında Ekşi Sözlük’te paylaşılan akıl almaz iddialar, bu kadarına da pes dedirtecek cinsten!

Yapılan paylaşımların genel içeriği; insanlara dijital yöntemler aracılığıyla hayvan satın alım-satımı ile kar elde etme fırsatı sunan Çiftlik Bank’ın teknolojiyi kirli işlerine alet etmesi yönünde. Bir yazılımcı tarafından girilen entrye göre ise; sistemde çok basit açıkların olduğu, şifresi olmayan sunucuya giren birinin, üyelerin TC kimlik numarasına kadar tüm bilgilere ulaştığı ve bu kişinin hesabına günlük 800 bin TL aktardığı bildiriliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum