Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Chainlink 50 Dolara Ulaşarak ATH Seviyesini Gördü

LINK son 7 gün içerisinde %40 arttı.
Chainlink 50 Dolara Ulaşarak ATH Seviyesini Gördü

Bitcoin’de inişli çıkışlı bir trend olsa da Ethereum’un tarihi rekorlar kırarak yükselmesi, pek çok altcoinin de değer kazanmasını sağlıyor. Bu altcoinlerden birisi ise Chainlink oldu. Kripto para son 7 gün içerisinde %40’tan fazla artış yaşadı. LINK bu yükseliş ile 50 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmiş oldu.

Günlük grafikte %23’ten fazla yükselen LINK, 49 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ve Ethereum paritelerinde de oldukça iyi bir korelasyon olması nedeniyle LINK, grafiklerde yukarı tırmanıyor.

LINK 50 dolara ulaştı
Kaynak: TradingView

Chainlink 2.0 teknik incelemesinin yayınlanmış olması da yükselişte pay sahibi oldu. İncelemeyle ilgili raporda, “Chainlink 2.0, DON’larda hibrit akıllı sözleşmeleri etkinleştirerek bu sınırlamaları ele alıyor. Blok zinciri protokollerinin zincir dışı veri kaynaklarına erişmesine ve zincir dışı hesaplamalar yapmasına izin veriyor.” ifadeleri yer alıyor.

LINK adreslerinin ilk% 1’i tarafından tutulan arz yüzdesi, son zamanlarda 1 ayın en düşük seviyesi olan %84,03’e düştü. Bu gelişme kripto arzının sahipleri arasında daha fazla dağıtıldığını gösteriyor. Bir diğer veri ise LINK’in son 48 saatte işlem hacminin 100 milyar doları geçtiğini gösteriyor. Artan hacim LINK’in fiyat yükselişini açıklıyor.

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri gerçek dünya verisiyle buluşturmayı hedefleyen bir merkeziyetsiz oracle ağıdır. Steve Ellis’in kurucu ortaklığını yaptığı Chainlink, Sergey Nazarov tarafından geliştirildi. Ekim 2017’de gerçekleştirilen ICO sürecinde toplam 1 milyar LINK token arzı ile 32 milyon toplanmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum