Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano Girişimi, DeFi, NFT ve Blockchain Eğitimi için 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Emurgo, NFT, DeFi ve blockchain eğitimlerini destekleyecek.
Cardano Girişimi, DeFi, NFT ve Blockchain Eğitimi için 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Cardano’nun ticari alanda faaliyet gösteren girişimi Emurgo, DeFi, NFT ve blockchain eğitimlerine yönelik yatırım yapacağını açıkladı. Bu yatırımın boyutu 100 milyon dolar seviyesinde olacak.

Düzenlenen Cardano Zirvesi 2021 sırasında duyurulan projeyle ilgili konuşan Emurgo CEO’su Ken Kodama, yatırımın Cardano ekosisteminin gelişimini hızlandıracağını söyledi. Kodaman, 2022 yılından itibaren özel bir operasyon oluşturacaklarını ifade etti.

Emurgo, Cardano’nun kurucu girişimlerinden biridir ve geliştiriciler, şirketler ve hükümet için çözümler sunuyor. Yatırım kolu ayrıca Afrika yapay zekası, blok zinciri ve akıllı teknolojiler firması Adanian Labs’a ek fon sağlayacağını duyurdu.

Merkezi olmayan finansın kısaltması olan DeFi, kullanıcılara eşler arası finansal hizmetler sağlamak için akıllı sözleşmelere ve karmaşık kodlara dayanan bir finansal ekosistemdir.

İlk kullanım örnekleri, merkezi olmayan borç verme ve ticareti içeriyordu, ancak bunlar o zamandan beri kısmi varlık yatırımlarını ve kendi kendini ödeyen kredileri içerecek şekilde büyüdü.

DeFi etkinliklerinin büyük bölümü Ethereum ağında gerçekleşiyor. Ayrıca Solana, Avalanche, Binance Smart Chain ağlarında da bu faaliyetler hız kazanıyor. Kripto para piyasasının en değerli 3. coini olan Cardano, 71 milyar dolar piyasa değeri ile 2.24 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%