Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano Ağı Büyüyor: Cüzdan Sayısı Yeni Bir Rekora Ulaştı

Geçtiğimiz aylarda akıllı kontrat özelliğine kavuşan Cardano’da, cüzdan etkinliği hızla artıyor. Detaylar haberde…
Cardano Ağı Büyüyor: Cüzdan Sayısı Yeni Bir Rekora Ulaştı
Yorum

Cardano topluluğu tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada ağdaki cüzdan sayısının 3 milyonu geçtiği bildirildi. Blockchain ağı geçtiğimiz yılın Mayıs ayında 1 milyon cüzdan sayısına ulaşmıştı.

Cardano ağı üzerinde günlük ortalama 11 bini aşkın cüzdan oluşturuluyor. Veriler ağın geçtiğimiz yıl %1300’den fazla büyüme gösterdiğini ortaya koyuyor. Zincir üzerindeki yetkilendirilmiş cüzdan sayısı ise bir yıl içerisinde %870 artış gösterdi.

Cardano ağı geçtiğimiz Eylül ayında Alonzo yükseltmesini aldı. Bu yükseltme ile beraber akıllı kontrat özelliği getirildi ve ağda yeni ürünler geliştirilebilir hale geldi. Buna rağmen şu an için ağdaki merkeziyetsiz uygulama sayısının azlığı dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Cardano tabanlı merkeziyetsiz borsa SundaeSwap geçen ay ana ağ üzerinde kullanıma sunulmuştu. İlerleyen günlerde başka dApp’lerin de başlatılması planlanıyor.

ADA günlük grafik
Kaynak: TradingView

Cardano’nun ADA tokeni piyasa genelindeki düşüşün etkisiyle 1 dolara kadar geriledi. Kripto para birimi Eylül ayında 3 dolara kadar çıkmış ve tüm zamanların en yükseğini test etmişti. O dönemden bu yana ADA’nın kayıpları %65’e kadar çıktı.

CoinMarketCap verilerine göre Cardano, 36 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 6. sıra ile Solana’nın hemen üzerinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu