Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Bazı Borsalarda 10 Bin Dolara Selam Çaktı!

Bitcoin fiyatı, birkaç farklı borsada 10 bin doların üstünü görmeyi başardı. Merakla beklenen seviye ile ilgili detaylar haberde;
Bitcoin Bazı Borsalarda 10 Bin Dolara Selam Çaktı!

Bitcoin fiyatının, borsalarda farklılık gösterdiğini biliyorsunuz. İşte bu borsaların birkaç tanesinde 10 bin doların üstünü gördü. Bazılarında ise 10 bine sadece birkaç dolar kalmış durumda. Geçen hafta başladığı çıkışı hala sürdüren bitcoinin, 10 bin dolar olacağı beklentilerine hayal gözüyle bakanlar ise yanılmış durumdalar.

Coinmarketcap verilerine göre şu an bitcoin 10.0045,20 dolardan işlem görüyor.

Coinmarketcap Bitcoin 10 Bin Dolar

% 4,13 oranında yükselişle 10 bin doların üstünü gören bitcoinin piyasa değeri ise 168 milyar doları geçmiş durumda. Pazar günü 9 bin doları gören kripto para, 24 saat içerisinde % 10 artışla 9073 dolara yükselmişti. Ardından yükselişini sürdürmüş ve 9664 dolardan işlem görmüştü.

Kripto paranın gelişiminde önemli adımlardan biri olarak görülen 10 bin doların gerçekleşmesi, ilginin daha da artması anlamına geliyor.

Bitcoin Yükselişi İlgiyi Arttırdı

Uzmanlardan gelen yorumlar ise her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Kimisi bitcoindeki yükselişin daha yeni başladığını ve daha da yüksek seviyelerin görüleceğini belirtiliyor. Bir kısmı ise kripto paranın dolandırıcılık olduğunu düşünüyor. Balon düşüncelerini ise hala benimseyen büyük bir grup bulunuyor.

Bitcoin ile ilgili en güncel yorum ise 2018 sonunda 40 bin doları görebileceği yönünde.

BTC 2018 Sonunda 40 Bin Dolar Olacak

Fortres Investment Group eski hedge fon yöneticisi Michael Novogratz, bitcoinin gelecek senenin sonunda şimdikine göre 4 kat daha fazla olacağını söylüyor. Ethereumun ise 500 dolar civarından 3 katına kadar yükseleceğini öngörüyor. Novogratz’ın bireysel yatırımcılara, varlıklarının en fazla % 1 – 3 kadarını kripto paralara yatırmalarını tavsiye ediyor. Varlıklı yatırımcılara ise en fazla % 5 – 10 kadarlık bir kripto para yatırımı yapmalarını öneriyor.

MarketWatch kıdemli köşe yazarı Mark Hulbert ise bitcoinin yakında çökme ihtimalinin % 80’in üzerinde olduğunu belirtiyor.

Bitcoin % 80 Çökecek

Bitcoindeki yükselişin sıra dışı olduğunu belirten Hulbert sahip olduğu bu düşünceyi, daha önce emtia fiyatlarında görülen duruma dayandırarak oluşturduğunu da belirtiliyor. Kısa zamanda fazla değer kazanan emtiaların, bir süre sonra ani düşüşünü gördüklerinden bahsediyor. Bu alanda yapılan çeşitli araştırmaları incelediğini ve bitcoin için de uygulanabilir çalışmaların % 80’den fazla çökme sinyali verdiğini dile getiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum